Injekcija nuo prakaitavimo garantuoja ilgalaikį efektą

Gausus prakaitavimas

Daugiau nei 3 procentai žmonių, susiduriančių su pernelyg stipraus prakaitavimo problema, priversti vengti rankos paspaudimo, viešų pasirodymų ir net romantiškų pasimatymų.

Ką daryti, jeigu prakaituoja pažastys, delnai ar kojos?

Gausus prakaitavimas priverčia susvyruoti žmonių pasitikėjimą savimi, trukdo laisvam bendravimui, karjerai, asmeniniam gyvenimui. O juk dažnai prakaitavimas – tai ne patologija, o tiesiog mūsų nervų sistemos ypatingumo jautrumo požymis. Išspręsti šią problemą, jeigu ji nėra susijusi su infekciniais, endokrininiais ir kitais susirgimais, galima greitai ir paprastai.

prakaitavimas

Turėkite omenyje, kad prakaitavimas – normali organizmo funkcija, susijusi su būtinybe vėsinti mūsų kūną.

Jeigu prakaitavimas, intensyvus prakaito kvapas kelia nerimą ir rūpestį, iš pradžių paklauskite savęs, ar tai nelemia natūralios priežastys.

Pavyzdžiui, prakaitavimą ir specifinio kvapo atsiradimą gali išprovokuoti stiprus stresas, fizinis persitempimas, neįprastas karštis, aštrus maistas.

Jeigu stiprus prakaitavimas tapo jūsų kasdiene problema, verta susimąstyti apie hiperhidrozės tyrimus. Daugiau nei šimtmetį diagnozei nustatyti naudojamas Minoro testas: nusausinta pažastų zona ištepama jodu, kai jis išdžiūva, oda padengiama krakmolo milteliais.

prakaitavimas

Testo rezultatai įvertinami, kai išsiskiriantis prakaitas nusidažo violetine spalva – tokiu būdu paaiškėja padidėjusio prakaitavimo zonos ir jo intensyvumas.

–  Prakaito dėmės iki 10 cm ploto byloja apie lengvą hiperhidrozės formą.
– Kai prakaito plotas – 10-20 cm, diagnozuojama vidutinė hiperhidrozės forma.
– Susidarius didesniems nei 20 cm prakaito zonoms konstatuojama sunki hiperhidrozės forma.

Kaip atsikratyti padidėjusio prakaitavimo?

Šiuolaikinė kosmetologija siūlo įvairias priemones nuo prakaitavimo, galima pasitelkti fizioterapiją, kuri trumpam mažina prakaitavimo intensyvumą. Nuo kojų prakaitavimo gali padėti drėgmę sugeriantys įklotai, dezodoruojančios priemonės. Tačiau visos šios priemonės kovoja tik su hiperhidrozės pasekmėmis, arba priverčia mus pasijusti nesibaigiančių procedūrų įkaitais.

Paprastas, efektyvus ir ilgalaikis padidinto prakaitavimo gydymas – botulino toksino injekcijos. Šios procedūros atliekamos respublikinės Klaipėdos ligoninės plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos skyriuje. Profesionalių specialistų atliktos Botokso, Dysporto ar Kseomino injekcijos padės jums pamiršti apie prakaito kvapą pažastų zonoje, veido, rankų ir kojų prakaitavimą.

Kaip atliekamos injekcijos prieš prakaitavimą?

Labai plona adata, praktiškai be jokio skausmo, į probleminę zoną įvedamas preparatas, kurio sudėtyje yra A tipo botulino toksinas. Visa procedūra trunka ne ilgiau kaip pusvalandį, o hiperhidrozė ir prakaito kvapas nebevargins jūsų ne trumpiau kaip 6-8 mėnesius.

„Galima sakyti, kad botoksas kovoja su hiperhidroze net efektyviau nei su raukšlėmis. Prakaito liaukų funkcijos atsistato lėčiau nei veido raumenų judrumas, todėl botokso injekcijos pažastų zonoje visiškai blokuoja prakaito liaukų funkcionavimą iki 4 parų“,- pasakoja šias saugias ir vis labiau populiarėjančias procedūras atliekantis plastikos chirurgas Vytautas Jankūnas.

Ar prakaitavimo gydymas botoksu tinka ir vyrams? „Žinoma,- sako plastikos chirurgas Vytautas Jankūnas.- Ši metodika yra universali, todėl tinka visiems žmonėms, nepriklausomai nuo lyties. Be to, botokso injekcijos efektyvios ne tik esant varginančiam pažastų ar kojų, bet ir veido ar galvos prakaitavimui“.

Kiek kainuoja botulino toksino injekcijos prakaitavimui gydyti? Kaina priklauso nuo reikalingos dozės, vidurkis – 80-100 vienetų (1 preparato talpa). Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje delnų ir pažastų prakaitavimo mažinimo botoksu kaina – nuo 800 Lt.

Į asmeninę konsultaciją galite užsiregistruoti jums patogiu būdu

Telefonu: +370 687 175 53 arba el. paštu:


Grįžti į naujienų sąrašą

Atsiliepimai