Botulino toksinas – ilgalaikiam prakaitavimui gydyti

Botulino toksinas

Hiperhidrozė – padidinto prakaitavimo problema jaudina daugelį įvairaus amžiaus žmonių. Nuolatiniai stresai, įtemptas gyvenimo būdas, sintetiniai rūbai tik dar labiau aštrina situaciją. Kaip atsikratyti patiriamo diskomforto dėl matomų dėmių pažastų srityje, nemalonaus kvapo, drėgnų delnų ir prakaituojančių kojų?

Padidintas prakaitavimas atsiranda dėl nervinių galūnių, esančių delnuose, pėdose, pažastyse veiklos sutrikimų. Tokiu būdu siunčiamas signalas prakaitui išskirti ir šis procesas vyksta be pertraukų. Itin nemalonu, kai prakaitas išsiskiria su nemaloniu kvapu (osmidrozė). Tai gali byloti apie tai, kad organizme vykstantys pokyčiai taip pat susiję su bakterine ir/arba grybeline flora.

Kiekvieną dieną pacientai skiria daug laiko, siekdami hiperhidrozės simptomams sumažinti: jie stengiasi kuo dažniau praustis po dušu, keisti rūbus, valyti prakaitą servetėlėmis, dėvi laisvesnius rūbus. Maža to, prakaitas nuolat veikia odą ir gali ją sudirginti bei iššaukti dermatitą. Tokie žmonės įprastai nepasitiki savimi, išgyvena nuolatinio pavojaus jausmą, prastėja jų gyvenimo kokybė, atsiranda problemų darbe. Remiantis tyrimais, hiperhidrozė kamuoja apie 3 procentus visų Žemės gyventojų.

botulino toksino injekcijos

Šią fiziologinę ir estetinę problemą plastikos chirurgas Vytautas Jankūnas siūlo spręsti pasirinkus A tipo botulino toksino injekcijas (Disportas, Botoksas), leidžiamos į problemines kūno vietas.

Prakaitavimo gydymo procedūra trunka apie vieną valandą ir atliekama gydytojo kabinete. Po to pacientai gali iš karto grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo: eiti namo, lankytis viešuose vietose. Derėtų vengti tik prakaitavimą skatinančios fizinės veiklos ir didelių krūvių
Po atliktos procedūros efektas pasireiškia palaipsniui, 2-5 dienų bėgyje. Retais atvejais pasitaiko, kad botoksu gydytos zonos nustoja prakaituoti po dviejų savaičių.

Botokso injekcijos – greitas, efektyvus ir neskausmingas būdas gydyti delnų, kojų, pažastų prakaitavimą. Ilgalaikis ir stabilus efektas išlieka vidutiniškai 4-8 mėnesius, bet gali pasiekti net 1,5-2 metus.

botulino toksinas - pedu prakaitavimas

Maža to, po gydymo botulino toksinas hiperhidrozė praranda savo intensyvumą, todėl įtikima, jog pakartojus injekcijas kelis seansus, prakaitavimas gali sugrįžti į normalias vėžes.

Registracija vykdoma ir išsami informacija teikiama mob. tel. +370 687 17553 ir el.p.jankunas@plastikoschirurgai.lt

Į asmeninę konsultaciją galite užsiregistruoti jums patogiu būdu

Telefonu: +370 687 175 53 arba el. paštu:


Grįžti į naujienų sąrašą

Atsiliepimai