Krūtų mažinimas

Krūtų mažinimas – tai mediciniškai vadinama redukcine mamoplastikos operacija, kurios metu sumažinamas krūtų tūris iš kiekvienos jų pašalinant po 300-600 g perteklinio audinio bei odos. Krūtims suteikiama nauja forma, į reikiamą vietą pakeliami speneliai, galimas areolių sumažinimas.

Krūtinės mažinimas gali būti derinamas su krūtų pakėlimo operacija. Taip pat atliekama tuo atveju, kai viena krūtis yra didesnė už kitą.

Sukeliami skausmai ir nepatogumai

Pernelyg didelės krūtys ne tik iškraipo kūno proporcijas, bet ir gali būti nugaros, kaklo, stuburo, pečių ar net galvos skausmo priežastimi bei kelti įvairius nepatogumus kasdieniame gyvenime. 

Specialistų teigimu, per didelės krūties apibrėžimą galima taikyti tuo atveju, kai viena krūtis sveria daugiau nei 1500 gramų. Tai lemia įgimtas didelis riebalinės ląstelienos kiekis krūtyse.

Krūtų mažinimas  – peržiūrėkite PRIEŠ ir PO galeriją

Operacijos eiga ir rezultatai

Krūtų mažinimas atliekamas bendrinėje nejautroje ir operacija trunka 2-3 valandas, optimalų jos metodą parenka plastikos chirurgas, įvertinęs audinių pertekliaus tūrį ir krūtų formą. Yra du pagrindiniai būdai, kuriais atliekama krūtinės mažinimo operacija:

  • inkarinė redukcija – krūtų mažinimo būdas, kai atliekami apversto T formos pjūviai
  • vertikali redukcija – ši operacija atliekama kai reikia pašalinti ne itin didelį audinių perteklių.

Pjūvių vietos susiuvamos tirpstančiais siūlais, paliekantys vos pastebimus randelius, pašalinamus pooperaciniu laikotarpiu pasitelkus specialius medicininius preparatus.

Po krūtų mažinimo operacijos

Atlikus krūtų mažinimo operaciją tik pirmąją dieną gali būti jaučiami nestiprūs skausmai, reabilitacinis laikotarpis užtrunka neilgai, jo metu:

  • 1-2 paras rekomenduojama praleisti klinikoje
  • į darbą pacientas gali sugrįžti po 7- 10 dienų
  • fizinio aktyvumo reikėtų vengti apie mėnesį
  • 4-6 savaites būtina nešioti specialią kompresinę liemenėlę
  • Pooperacinį randą ne mažiau kaip pusę metų reikėtų saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, kad jis liktų kuo mažesnis
  • Mėlynės ir patinimai dingsta po kelių savaičių
  • Ne trumpiau nei mėnesį rekomenduojama miegoti ant nugaros

Po operacijos reikėtų saugotis staigaus svorio praradimo ar priaugimo. Priešingu atveju, ateityje gali prireikti papildomų krūtų formų korekcijų operacijų.

Svarbu

Derėtų žinoti, kad operacijos neatliekamas mėnesinių metu, 4 dienas iki jų ir tiek pat laiko po jų. Tik praėjus metams po operacijos galima planuoti nėštumą.

Krūtų sumažinimo operacija nerekomenduojama toms moterims, kurios planuoja ateityje kūdikį maitinti krūtimi, mat operacijos metu pažeidžiami latakai tarp spenelio ir pieno liaukų.

Rezultatai

Kūno linijų pokyčiai plika akimi matomi iš karto – jaunatviški ir apvalesni kontūrai, stangresnės krūtys, dingsta skausmai, jaučiamas lengvumas, nelieka nukarusių krūtų įspūdžio, laisvesnis judėjimas, todėl krūtinės mažinimas puikiai tinka vyresnėms moterims.

Jei turite klausimų ar norite susitikti su plastikos chirurgu Dr. Vytautu Jankūnu, kviečiame registruotis konsultacijai. 

Krūtų mažinimo operacijos kaina:

Gigantiškų krūtų mažinimas
2,990 € (nuo 250 / mėn.)

*Į kainą įskaičiuotos visos reikalingos medicininės paskirties prekės, priešoperacinė ir pooperacinė priežiūra.

Atsiliepimai