Kaktos patempimas ir antakių pakėlimas: kodėl tai svarbu?

Kaktos patempimas ir antakių pakėlimas

Viena iš populiariausių plastinių operacijų – kaktos patempimas. Šios grožio procedūros metu  pašalinamos raukšlės kaktos zonoje ir pakeliami nusileidę antakiai. Rezultatas – atjaunėjusi, daug gaivesnė išvaizda.

Kaktos patempimas atlieka išties daug užduočių – padeda sumažinti arba visiškai pašalinti horizontaliąsias kaktos raukšles, pašalinti nukarusius, rūškaną veido išraišką formuojančius antakius, vertikalias raukšles tarp antakių, esančias vadinamojoje tarpuakio zonoje.

O dar geresnis, visavertis rezultatas pasiekiamas, kai kaktos plastika derinama su kitomis plastinėmis procedūromis – veido odos patempimu, vokų patempimu, sako Klaipėdos sveikatos ir grožio klinikoje plastikos chirurgas Vytautas Jankūnas.

Jo teigimu, plastinė kaktos patempimo operacija gali būti atliekama keliais būdais, iš kurių, gero, populiariausias ir efektyviausias yra atviras koronarinis patempimas. Operacijos metu ties plaukų augimo zona ant galvos atliekamas pjūvis nuo vienos ausies iki kitos.

„Plastikos chirurgas turi didžiausias galimybes kaktos patempimui atlikti, kai yra aiškiai matomi odos pokyčiai dėl amžiaus arba paciento kakta yra aukšta. Procedūros pliusas – praktiškai visam gyvenimui išliekantis pasiektas efektas, kai maksimaliai išlyginamos kaktos raukšlės. Yra ir minusas – liekantis gana didelis randas, todėl šis būdas netinka vyrams, kuriems būdingas plikimas“, – aiškina V. Jankūnas.

Antras būdas – endoskopinis patempimas. Teigiama, kad tai – viena progresyviausių metodikų, suteikiančių galimybę pacientams mėgautis jaunesne išvaizda ir atsikratyti raukšlių su minimaliu reabilitaciniu periodu ir vos matomais randais.

Kaktos patempimas ir antakių pakėlimas

Šios operacijos metu atliekami 4-6 mažyčiai, iki 2 cm skersmens pjūviai už plaukų augimo linijos. Per pjūvius įvedama endoskopinė įranga – plonas, lankstus vamzdelis su šviesos šaltiniu, taip pat – kiti instrumentai, reikalingi kaktos patempimui atlikti. Taip plastikos chirurgas pakelia nusileidusius kaktos audinius be didelių pjūvių.

Ir trečias, nors, pasak V. Jankūno, rečiau naudojamas kaktos patempimo būdas – poodinis patempimas. Jo metu pjūviai atliekami ties plaukų augimo linijos pradžia. Pati plastinės operacijos technika panaši į koronarinį patempimą. Beje, jos metu galima pašalinti ir odos perteklių.

Antakių pakėlimas, atliekamas kaktos patempimo metu, irgi gali būti skirtingas. Vienas jų orientuotas į smilkinių zoną. Taip pakeliama išorinė antakių dalis, t. y. nusileidę jų išoriniai kampai. Nedideli pjūviai atliekami ties smilkiniais, plaukuotoje galvos dalyje, todėl randai po operacijos užmaskuojami. Plastinės operacijos rezultatas – išlygintos raukšlės akių kampučiuose, pakelti viršutiniai vokai.

Ir antrasis antakių pakėlimo metodas – su pjūviais virš antakių. Specialistų teigimu, tai seniai taikomas efektyvus būdas, tačiau pastaruoju metu retai naudojamas, nes po operacijos ties antakių plaukelių augimo linija lieka pastebimi randeliai. Antakių pakėlimas šiuo metodu dažniausiai atliekamas tik pagyvenusiems pacientams ir tais atvejais, kai pacientų kakta yra žema ir itin raukšlėta.

Registracija vykdoma ir išsami informacija teikiama mob. tel. +370 687 17553 ir el. p. jankunas@plastikoschirurgai.lt

Į asmeninę konsultaciją galite užsiregistruoti jums patogiu būdu

Telefonu: +370 687 175 53 arba el. paštu:


Grįžti į naujienų sąrašą

Atsiliepimai