Nosies pertvaros operacija sugrąžina galimybę laisvai kvėpuoti

 

Nosies pertvaros operacija

Kartais plastinė operacija reikalinga ne tik siekiant išvaizdos permainų. Nosies pertvaros operacija – viena iš tų, kurios skirtos pagerinti ne išvaizdą, o gyvenimo kokybę.

Šios plastinės operacijos metu atliekamos nosies pertvaros korekcijos, kurios yra būtinos norint išvengti kvėpavimo per nosį sutrikimų. Šie sutrikimai neigiamai paveikia ne tik kvėpavimo, bet ir širdies bei kraujagyslių sistemą, daro įtaką respiratorinių susirgimų atsiradimui, tam tikrais atvejais gali kilti net virškinimo problemų.

Pertvaros deformacijų priežastys gali būti įvairios, dažniausiai tai yra įvairios traumos, patiriamos sportuojant ar įvairių incidentų metu. Tokius pertvaros defektus ištaisyti pašalinti įmanoma tik chirurginiu būdu. Ši procedūra vadinama rekonstrukcine rinoplastika, jos metu atliekama kvėpavimui atstatyti būtina pertvaros korekcija (septoplastika), taip pat atkuriama estetinė nosies forma.

nosies pertvaros operacija

„Pirminis rekonstrukcinės plastikos tikslas – nosies funkcionalumo atkūrimas po nosies pertvaros deformacijos ar nosies kriauklių hipertrofijos.

Tačiau ji pasitelkiama ir tada, kai reikia atstatyti nosies formą po lūžių, praradus dalį nosies audinių ar visiškai netekus nosies. Kartais plastinės nosies operacijos atliekamos ir tais atvejais, kai nustatyti įgimti nosies konstitucijos kauliniai ir kremzliniai defektai“, – aiškina Klaipėdoje praktikuojantis plastikos chirurgas Vytautas Jankūnas.

Būtent nuo konsultacijos su plastikos chirurgu ir prasideda pasiruošimas plastinei nosies operacijai. Su chirurgu aptariami visi esminiai klausimai, lūkesčiai, kompiuteriniu sumodeliuojamas norimas rezultatas.

Viena sudėtingiausių plastinių operacijų rinoplastika atliekama tik asmenims, sulaukusiems 18 metų, nes tik tada galutinai susiformuoja ir nustoja augti žmogaus kaulai ir kremzlės, o vaikams – tik išimtiniais atvejais, kai po traumų būtina pašalinti atsiradusius kvėpavimo sutrikimus.

Nosies pertvaros operacija gali būti atliekama dviem būdais. Operuojant atviruoju būdu, daromas išorinis odos pjūvis, iš kurio vėliau lieka vos pastebimas randas.

Po operacijos uždaruoju būdu nelieka visiškai jokių chirurginio įsikišimo pėdsakų, plastikos chirurgas visus būtinus veiksmus atlieka per šnerves. Kurį metodą rinktis, apsisprendžiama po konsultacijų.

nosies pertvaros operacija

Po operacijos pacientas klinikoje praleidžia parą, po kurios plastikos chirurgas įvertina, kaip dažnai reikės lankytis klinikoje apžiūrai ir keisti tvarsčius. Dešimčiai dienų pacientui uždedamas gipso tvarstis, per šį laikotarpį dingsta patinimas, mėlynės.

Reabilitacija įprastai neskausminga, tik pirmosiomis dienomis diskomfortą pirmosiomis dienomis po operacijos gali kelti nosyje esantys tamponai. Rekia pažymėti, kad reabilitacijos sėkmė priklauso nuo to, kaip laikomąsi plastikos chirurgo patarimų.

Be to, po operacijos praėjus trims, šešiems ir dvylikai mėnesių, vyksta kontrolinės konsultacijos, kurių taip pat nederėtų praleisti.

Registracija vykdoma ir išsami informacija teikiama mob. tel. +370 687 17553 ir el.p.jankunas@plastikoschirurgai.lt

Į asmeninę konsultaciją galite užsiregistruoti jums patogiu būdu

Telefonu: +370 687 175 53 arba el. paštu:


Grįžti į naujienų sąrašą

Atsiliepimai