Mastopeksija: priežastys ir koregavimo galimybės

Mastopeksija

Stangrios ir gražios krūtys – kiekvienos dailiosios lyties atstovės pranašumas ir pasididžiavimas. Deja, su amžiumi, jos praranda savo standumą, formą ir nukąra. Nei fiziniai pratimai, nei specialūs kremai šios problemos iš esmės nepašalina, tačiau išeitis yra.


Žinia, pieno liaukų struktūra ir savybės kinta visą moters gyvenimą: krūtys pradeda vystytis ties 10-aisiais, o pasiekia savo maksimalų dydį ir formą ties 20-aisiais gyvenimo metais. Krūtų išorinę formą ir dydį lemia genetika, kūno svoris, hormonų fonas.

Pieno liaukose nėra raumenų, todėl krūtų formą neįmanoma pakeisti ir standumą pagerinti fizinių pratimų dėka. Nuo krūtinės nukarimo moteris apsaugo tik oda ir raiščiai. Ilgainiui jie silpnėja ir krūtys nukąra.

 

mastopeksija

 

Nukarusios krūtys: kiek?

Su nukarusių krūtų problema susiduria praktiškai visos moterys. Kai procesas tik prasideda, jį galima sulėtinti – būtent tuomet ir tinka fiziniai pratimai. Ilgainiui, kai tamprumo neteks raiščiai ir oda, mastoptozės simptomai bus vis aiškiau matomi ir sunkiai pašalinami.

Mastoptozės eiga – individuali. Krūtų nukarimą, galintį tapti rimta moters psichologine problema, sąlygoja įvairios priežastys: nėštumas, maitinimas krūtimi, amžiaus pokyčiai, antsvoris. Atsikratyti problemos galima specialios korekcinės operacijos metu – mastopeksijos būdu.

Plastikos chirurgai vadovaujasi formule, kurią sudaro keturi mastoptozės nustatymo lygiai: nuo pseudoptozės iki III-ojo lygio požymių.

Ar jums būdinga mastoptozė, galite pabandyti ir nustatyti savarankiškai, padėję delną po krūtimi. Jeigu krūtys uždengia ne daugiau kaip du pirštus, vadinasi, jums būdinga I lygio mastoptozė. Kai krūtis dengia iki 4 pirštų – II lygio, jeigu krūtis uždengia visą delną – tai būdinga III lygio mastoptozei.

Mastopeksija

 

Operacijų metodai

Mastopeksija – vienas iš mamoplastikos metodų, skirtų krūtinei pakelti. Išskiriami du pagrindiniai būdai:

– periareolinis – atstatomas ne tik krūtų aukštis, bet ir sumažinamos areolių dydis – zonos aplink spenelius. Operacijos metu atliekami nedideli pjūviai ties areolėmis. Šis korekcinis būdas tinka, kai diagnozuojama lengva krūtų nukarimo forma.

– skritulinis – labiau tradicinis nukarusių krūtų koregavimo būdas, padedantis atsikratyti bet kokio lygio mastoptozės. Operacijos metu atliekamas specialus vertikalus pjūvis, kurio metu pašalinamas odos perteklius ir krūtis suteikiama pageidaujama forma ir aukštis.

Esant poreikiui, mastopeksijos operacija derinama su papildomomis procedūromis, kurių metu gali būti koreguojamas krūtų dydis ir tūris. Dėl šių priežasčių operacija sudėtingėja, tačiau pasiekiamas geresnis rezultatas.

Ar jums reikalinga mastopeksija?

Krūtų pakėlimo, patempimo operacija jums reikalinga, jeigu pastebėjote šiuos požymius:
– dėl amžiaus pokyčių matote, kad krūtys prarado stangrumą
– krūtys nukaro, staigiai atsikračius antsvorio
– krūtys nebėra tokios, kaip anksčiau, pogimdyvinio periodo metu (šiuo atveju koregavimas logiškas, jeigu moteris neketina daugiau gimdyti)
– krūtys neprarado stangrumo, tačiau sumažėjo jų tūris.
– sumažėjo krūtų stangrumas ir dydis.

Krūtų pakėlimo operacija neatliekama, sergant chroniškomis vidaus organų, onkologinėmis ligomis, esant endokrininės sistemos sutrikimams, sergant cukriniu diabetu, esant prastam kraujo krešėjimui etc.

Mastopeksija atliekama taikant bendrinę nejautrą. Operacija vidutiniškai trunka 1-2 valandas, priklausomai nuo sudėtingumo ir papildomų procedūrų poreikio. Po operacijos gali atsirasti patinimai, kurie išnyksta kelių savaičių bėgyje. Pjūvių vietoje audiniai visiškai išnyksta per metus, o pirminis rezultatas vertinamas praėjus pusmečiui po operacijos.

Registracija vykdoma ir išsami informacija teikiama mob. tel. +370 687 17553 ir el. p. jankunas@plastikoschirurgai.lt

Į asmeninę konsultaciją galite užsiregistruoti jums patogiu būdu

Telefonu: +370 687 175 53 arba el. paštu:


Grįžti į naujienų sąrašą

Atsiliepimai