Grožio injekcijos ABC: ką reikia žinoti apie užpildus

Grožio injekcijos

Bet kuris plastikos chirurgas jums patvirtins, kad žmogaus odos vidinių pakitimų šalinimo principas yra gana paprastas: tereikia tiesiog imti ir kažkuo papildyti trūkstamą audinį. Tai žmonija išsiaiškino jau seniai, kuomet kontūrinėms korekcijoms pradėjo naudoti įvairias „parankines“ medžiagas, pavyzdžiui, juodmedį, parafiną, vašką bei kitus užpildus.

Dabar už lango – XXI amžius, tad suprantama, kad yra nepalyginti pažangesnių ir efektyvesnių priemonių. Šiuolaikinė estetinė medicina siūlo plačią savo sudėtimi, pasiekiamu efektu ir poveikio trukme besiskiriančių injekcinių preparatų ir užpildų gamą.

Pasak Klaipėdoje gerai žinomo plastikos chirurgo Vytauto Jankūno, grožio industrijoje naudojamas medžiagas galima suskirstyti į tris pagrindines grupes.

Pirmoji šių grožio injekcijų priemonių kategorija – preparatai botulino toksino pagrindu. Kone labiausiai pagarsėjęs jų – „Botox“, tačiau yra ir analogų, pavyzdžiui, „Dysport“, „Lantox“, „Xeomin“.

Visų jų pagrindą sudaro veiklioji medžiaga – A tipo botulino toksinas, kuris, įvestas į veido mimikos raumenis, laikinai blokuoja jiems perduodamus nervinius impulsus. Kitaip pasakius, raumenys laikinai paralyžiuojami, dėl to išsilygina raumenis dengianti veido oda.

V. Jankūno teigimu, botulino toksinas itin efektyvus kaktos ir tarpuakio zonoje, puikiai šalina „žąsų letenėlės“ aplink akis. Jis naudojamas ir lūpų formai koreguoti – atpalaidavus reikalingus raumenis, galima pakelti lūpų kampučius ir suteikti veidui draugiškesnę išraišką. Be to, botoksas naudojamas injekcijoms pažastų zonoje – gausiam prakaitavimui gydyti.

Reikia žinoti, kad botokso injekcijos preparatai ilgalaikio efekto negarantuoja – botulino toksino injekcijomis pasiekiamas efektas išlieka iki pusmečio, po to procedūras reikia kartoti.

injekcijos

Antroji preparatų kategorija – pagamintieji hialurono rūgšties pagrindu. „Hialurono rūgštis yra „atsakinga“ už odos jaunatviškumą ir sveikumą. Tai viena iš žmogaus odos sudedamųjų dalių, užtikrinanti odos standumą, elastingumą ir natūralią spalvą“, – aiškina plastikos chirurgas.

Populiariausi prekės ženklai šioje grupėje – „Juvederm“ ir „Restylane“. Iš viso rinkoje yra per dešimt stambių preparatų linijų su identiška sudėtimi, skiriasi tik gelio tankis ir efektyvumo išlaikymo periodas.

Specialistas pažymi, kad hialurono injekcijos naudojamos ir estetiniais, ir terapeutiniais tikslais, priklausomai nuo to, koks šių procedūrų tikslas. Ir hialurono rūgšties, ir kitų sudėtinių medžiagų turinčiais užpildais, vadinamaisiais fileriais, galima atsikratyti ne tik raukšlių ant veido ir kitų kūno vietų, bet ir suteikti papildomos apimties lūpoms, skruostikauliams arba smakrui. Lūpų putlinimas atliekamas hialurono rugšties injekcijomis.

Įprastai hialurono užpildai poodinėje srityje išlieka iki 5-8 mėnesių, po to procedūras būtina kartoti arba rinktis ilgesnio poveikio preparatus.

injekcijos

Ir trečiasis grožio injekcijoms skirtas preparatas – kalcio hidroksilapatitas, arba natūrali žmogaus kaulų audinių sudedamoji dalis. Populiariausias prekės ženklas šioje kategorijoje – „Radiesse“. Tai – injekcinis

užpildas, kurios pagrindas ir yra kalcio hidroksilapatitas.

Juo ne tik pašalinamos raukšlės, bet ir stimuliuojama naujų kalogeno skaidulų gamyba organizme. Veikimo laikas – apie 12 mėnesių.

injekcijos

Registracija vykdoma ir išsami informacija teikiama mob. tel. +370 687 17553 ir el.p. jankunas@plastikoschirurgai.lt

Į asmeninę konsultaciją galite užsiregistruoti jums patogiu būdu

Telefonu: +370 687 175 53 arba el. paštu:


Grįžti į naujienų sąrašą

Atsiliepimai