Botoksas pašaipų objektu gali būti tik neišmanėliams

Botoksas

Pastaraisiais metais dažnai tenka girdėti juokelių, susijusių su botoksu, išsakomos pašaipios pastabos moterims ar net vyrams, kurie ryžosi patobulinti savo išvaizdą tokių injekcijų pagalba.

Tačiau galite būti garantuoti – visi šie kritikai pakeistų savo nuomonę vos tik patys išbandę tokią procedūrą. Tą padaryti juos priverstų vaizdas, pamatytas veidrodyje – nuo kaktos dingusios erzinančios ir vasarą niekada neįdegančios raukšlės, lygi ir spindinti veido oda.

Efektyviu botokso injekcijų poveikiu yra įsitikinusi ne viena Holivudo žvaigždė. Pavyzdžiui, Kim Cattrall iš milžiniško populiarumo sulaukusio serialo „Seksas ir miestas“ – beveik 60 metų amžiaus aktorė drąsiai kalba apie botulino toksino, kurį išbandė dar būdama 30-ies, naudą. Ir būtent ši medžiaga yra viena priežasčių, kodėl Samanthos Jones vaidmens atlikėja atrodo kaip verta milijono.

botoksas

Botulino toksinas – botoksas jau daugiau nei dešimt metų naudojamas įvairioms neurologinėms būsenoms gydyti. Šios veikliosios medžiagos preparatai žinomi su “Botox”, “Dysport” prekės ženklais. Pirmasis gaminamas JAV, antrasis – Prancūzijoje.

Klaipėdietis plastikos chirurgas Vytautas Jankūnas neslepia su kolegomis išgirstantis klausimų, ar laikinam raukšlių kaktos, akių zonose šalinimui skirtos botulino toksino injekcijos yra skausmingos. Veikiau ne, negu taip, atsako jis. Įprastai patiriamas diskomforto potyris, kai adata įsiremia į kažką kieto.

Procedūra gana paprasta – ji trunka neilgai. 7–8 dūriams į kaktos zoną pakanka kiek daugiau nei 10  minučių. Dūrių vietoje atsiras lengvi patinimai, kurie turi dingti dienos bėgyje. Po to rekomenduojama savaitę nevartoti jokių alkoholinių gėrimų, mat jie gali blokuoti preparato poveikį.

„Įprastai antrą parą dūrių vietoje jaučiamas lengvas nutirpimas. Po kelių dienų horizontalios, vos matomos raukšlelės visiškai dingsta, o vertikalios apskritai tampa vos įžiūrimos. Ir tai – tik pradžia, nes tikrasis efektas pasireiškia praėjus pusantro ar dviems mėnesiams po atliktos procedūros“, – su injekcijų niuansais supažindina V. Jankūnas.

botoksas

Beje, minėtieji botulino toksino preparatai skirti pacientams nuo 18 iki 65 metų. Asmenims iki 25 metų jų injekcijų nerekomenduoja patys plastikos chirurgai – anot jų, jauniems žmonėms tiesiog nėra fiziologinio poreikio tokioms procedūroms. O vyresniems nei 60-65 metų pacientams vietoje botulino toksino injekcijų patariama rinktis radikalesnius išvaizdos tobulinimo būdus.

Specialistai raukšlių lyginimą rekomenduoja atlikti ne tik botulino toksino, bet ir gilesnėms raukšlėms lyginti skirtomis hialurono rūgšties bei hidroksilapatito injekcijomis. Jos tinka tarpuakio, nosies, lūpų zonose esančioms raukšlėms lyginti.

Registracija vykdoma ir išsami informacija teikiama mob. tel. +370 687 17553 ir el. p. jankunas@plastikoschirurgai.lt

Į asmeninę konsultaciją galite užsiregistruoti jums patogiu būdu

Telefonu: +370 687 175 53 arba el. paštu:


Grįžti į naujienų sąrašą

Atsiliepimai