Atlėpusios ausys – įgimtas defektas, kuris vargina

Atlėpusios ausys

Atlėpusios ausys – viena iš dažniausiai pasitaikančių galvos ir kaklo įgimtų deformacijų. Maždaug 5 proc. žmonių ausys būna atlėpusios.

Kadangi žmogaus ausis formuojasi iki šešerių metų, atlėpusių ausų korekcijos atliekamos tik vaikui sulaukus atitinkamo amžiaus.

Žinant, kokie negailestingi būna šių dienų vaikai vieni kitiems, atlėpusių ausų korekcija atliekama ne vien dėl vizualinio vaizdo, tačiau, svariausia, siekiant užkirsti kelią galimoms patyčioms. Jaunai, dar tik besiformuojančiai asmenybei tai gali sukelti psichologinį diskomfortą bei papildomų kompleksų.

Atlėpusios ausys

Bloga psichologinė vaikų savijauta – vienas iš faktorių, lemiančių atlėpusių ausų korekcijos operaciją.

Kartais vaikutis gimsta prispausta arba atlenkta ausyte, ir tėveliai galvoja, kad dėl to jos liko atlėpusios.

Dr. Vytautas Jankūnas sako, kad tai netiesa: kūdikis gali gimti su visiškai puikiom ausytėm, bet vėliau šios besiformuodamos lėpsta, lėpsta ir gali atlėpti net 90 laipsnių kampu nuo galvos paviršiaus. Tokiu atveju, ausų glaudimas po kepurėle – nepadės.
Ausų operacijos (otoplastikos) metu yra parenkama pacientui individualiai tinkama ausies forma, atstatoma simetrija.

Ruošiamas planinei ausų korekcijos operacijai vaikas turi nesirgti, nekosėti ir pasidaryti kraujo tyrimus.

Pasak dr. Vytauto Jankūno 98 procentai pacientų operuojami, renkantis vietinę nejautrą, tuomet ir daktarams lengviau, jie visą laiką gali su skausmo nejaučiančiu mažyliu šnekučiuotis. Jeigu vaikas jautresnis, mamai leidžiama operacijos metu palaikyt jį už rankos.

Operacija trunka lyg viena pamoka kiekvienai ausiai. Kartais – iki pusantros valandos. Operacijos metu atidalinama ausies kremzlė nuo ją dengiančios odos – iš priekinio ir galinio paviršiaus, tam tikrais dūriais įpjaunama, ir suformuojamas anatomiškai taisyklingas ausies kontūras. Jis pritvirtinamas keliais siūliukais, žaizda užsiuvama, uždedamas tvarstis. Po dviejų dienų jį perriša, o po 12-os dienų siūlus ištraukia.

Po operacijos praėjus keletui valandų, vaikas išleidžiamas iš ligoninės namo.
Atlėpusių ausų korekcija Klaipėdos Respublikinėje ligoninėje kainuoja nuo 435 – 580 eurų.

Į asmeninę konsultaciją galite užsiregistruoti jums patogiu būdu: tel. +370 687 175 53, arba el. paštu: jankunas@plastikoschirurgai.lt

Į asmeninę konsultaciją galite užsiregistruoti jums patogiu būdu

Telefonu: +370 687 175 53 arba el. paštu:


Grįžti į naujienų sąrašą

Atsiliepimai