Ausų korekcija: nuo skalpelio iki lazerio

Atlėpusių ausų korekcija

Ausų formos ir dydžio problemos sėkmingai sprendžiamos jau daugiau nei šimtmetį. Šiuolaikiniai plastinės chirurgijos laimėjimai leidžia pasiekti maksimaliai gerą estetinį rezultatą, kai ausys po operacijos yra teisingų proporcijų, lygios, be pastebimų randų.


Pirmą kartą saviti otoplastikos atlikimo būdai sugalvoti dar 19 amžiuje trijų chirurgų – Mustarde, Furnaso ir Etenstromo. Iš pradžių ausų plastikos tikslas buvo tik padėti žmonėms atsikratyti įgimtų atlėpusių ausų. 20 amžiuje plastikos chirurgai išmoko koreguoti bet kokius ausų kriauklių ar ausų dydžio defektus ir spręsti pernelyg didelių ausų, nepakankamai išsivysčiusių ausų kriauklių, ausų asimetrijos, skirtingo dydžio ausų, kitas ausų deformacijas,  atsiradusias dėl apsigimimo, persirgtų ligų ar patirtų traumų.

Nūdien netinkama suaugusiųjų ausų kriauklių forma ar dažniau pasitaikanti įgimta deformacija –  didelės, atlėpusios vaikų ausys – viena iš patiriamo dvasinio diskomforto, aplinkinių pajuokų atsiradimo priežastis. Juk ideali ausų forma – svarbi harmoningo veido dalis.  Kai ausų dydis ir forma netenkina, visiškai nebūtina slėpti jų plaukais, kepurėmis.

Ausų korekcija būna dviejų rūšių:
–    rekonstrukcinė, kai iš dalies arba visiškai, įprastai po patirtų traumų  atstatoma ausies kriauklė.
–   estetinė – kai koreguojama ausų forma.

atlėpusių ausų korekcija

Šiuolaikinių plastikos chirurgų pagrindinis įrankis atliekant ausų operacijas yra nebe skalpelis, o specialus lazeris, leidžiantis atlikti itin tikslius pjūvius.  Ausų forma įprastai koreguojama atsižvelgiant į bendrą standartą, kad ausys turi būti tampriai prispaustos.   Atlėpusių ausų forma koreguojama pašalinant ties ausies kriaukle esančius galinio ausies paviršiaus minkštųjų audinių perteklių ir tempiant kraštelį kaukolės link. Sutvirtinama natūralioje raukšlėje, todėl pjūvio vieta ir siūlė – nematomos.

Sudėtingiau  – pakeisti ausų dydį, tačiau pastaruoju metu panašių problemų šalinimo metodai dėl naujų medžiagų ir technologijų atsiradimo tapo įmanomi.  Patyręs plastikos chirurgas pasirūpins, kad pacientas turėtų idealias ausis – sumažins pernelyg dideles, iš dirbtinių medžiagų suformuos, esant reikalui,  ausies spenelį, į reikiamą vietą „patemps“  per aukštai ar per žemai esančią ausį.  Ir nors neįmanoma padaryti taip, kad abi ausys būtų idealiai vienodos – tokio rezultato nesiekiama, juk net pati gamta sukuria dvi ne identiškas, o tik labai panašias ausis.

atlėpusių ausų korekcija - Bredas Pitas

Ausų kriauklių plastinė korekcija gali būti atliekama bet kuriame amžiuje po to, kai 5-6 žmogaus gyvenimo metais galutinai susiformuoja ausų kremzlės. Ausų operacijos atliekamos su vietine nejautra ir trunka apie vieną valandą.  Prie įprasto gyvenimo ritmo pacientai gali sugrįžti praėjus parai po operacijos, į darbą galima grįžti ar tęsti mokslus po 5-7 dienų, tačiau pusmetį rekomenduojama vengti aktyvaus gyvenimo būdo, sportinių treniruočių.

Registracija vykdoma ir išsami informacija teikiama mob. tel. +370 687 17553 ir el.p.jankunas@plastikoschirurgai.lt

Į asmeninę konsultaciją galite užsiregistruoti jums patogiu būdu

Telefonu: +370 687 175 53 arba el. paštu:


Grįžti į naujienų sąrašą

Atsiliepimai