Vyriškumas plastikos chirurgo kabinete. Ką nutyli vyrai?

Jokia paslaptis, kad didžiąją dalį plastikos chirurgų klientų sudaro dailiosios lyties atstovės, tačiau vyrų skaičius taip pat nėra labai mažas. Be to, jis auga. Dėl ko, dažniausiai kreipiasi vyrai?

Ginekomastija – vyriška problema, kelianti diskomfortą

Viena iš opiausių problemų ir dažna priežastis atvykti vyrui pas plastikos chirurgą – ginekomastija. Tai liga, kurios metu išveša krūties liaukinis audinys, tad ir pavadinimas nėra atsitiktinis (pažodžiui išvertus ginekomastija reiškia moteriška krūtinė).

Pati liga nėra ypač pavojinga ar sukelianti kokių nors papildomų sutrikimų, tačiau juntamas diskomfortas, išlieka tikimybė, jog nesprendžiant problemos liga išsivystys į kur kas sudėtingesnę – pieno liaukų vėžį. Kitaip tariant, net ir vyrus gali užklupti krūtų vėžys.

Kodėl kyla problemų?

Dažnas vyras klausia, dėl kokių priežasčių gali būti reikalinga ginekomastijos operacija. Priežasčių būna labai įvairių. Populiariausios priežastys yra:

  • Moteriškų lytinių hormonų perteklius;
  • Nutukimas;
  • Potologiniai sutrikimai;
  • Navikai;
  • Netgi kai kurie vaistai.

Skaičiai kalba už save

Vienaip ar kitaip su ginekomastija susiduria maždaug 4 iš 10 vyrų. Skaičiai iš tiesų dideli, tačiau didžioji dalis vyrų to net nepastebi, todėl vyrų krūtų mažinimas nėra pati populiariausia operacija plastikos chirurgijos srityje. Ginekomastijos operacija taip pat nėra būtina visiems 4 iš 10 vyrų. Operuoti verta tik tam tikrose situacijose, kuomet negelbsti kiti metodai, pavyzdžiui, specialūs pratimai, mankštos.

Atkreipiame dėmesį, kad nėra konkrečios vienos amžiaus grupės, kuomet išryškėja krūtų pakitimai. Pirmieji ginekomastijos požymiai pasireiškia jau naujagimiams. Tai patinusi krūtinė, kuri atsiranda dar vaikui nepasirodžius šiame pasaulyje.

Kitas etapas, kuomet išryškėja liaukų padidėjimas – paauglystė. Maždaug 13-14 metų amžiaus vaikinams ši problema savaime praeina per 1-2 metus ir nereikalauja papildomo gydymo.  Kitas žymesnis etapas – perkopus 45 metų amžiaus ribą. Tačiau tai dar nereiškia, kad su šia problema nesusiduria ir 20 ar 30 metų vyrai – pastebėjus požymius vertėtų nedelsti ir imtis priemonių, pasitarti su specialistais.

Naudingi pratimai susidūrusiems su ginekomastija

Plastikos chirurgas dr. V. Jankūnas rekomenduoja pirmiausia su ginekomastija kovoti mankštomis ir pratimais, o tik kraštutiniais atvejais rinktis operaciją (jei kiti metodai nepadeda, liga yra įsisenėjusi ir pan.) Vienas paprasčiausių būdų pašalinti šį nemalonų defektą – darbas su svarmenimis. Kilnodami svarmenis ne tik padailinsite krūtinę, bet ir stiprinsite raumenis, aktyviai deginsite kalorijas.
Baseinas – vaistas nuo visų ligų. Ši ne išimtis. Taip pat gali padėti ir bėgiojimas, futbolas ar net vaikščiojimas – aktyvi fizinė veikla yra tai, ko Jums reikia jei norite išvengti problemų ar sumažinti diskomfortą. Jei nėra galimybės tokiems sportams, tiesiog pasimankštinkite namuose. Puikiai tiks atsispaudimai, atsilenkimai ir įvairūs krūtinės raumenų stiprinimui skirti pratimai, pavyzdžiui, gulimas pratimas ant suolelio (ar kažko panašaus) šiek tiek sulenktomis alkūnėmis su nedidelio svorio svarmenimis rankose. Rankas reikia iškelti į viršų ir iš lėto jas skėsti į šonus, bandant pasiekti suolelio lygį.

ginekomastija

Į asmeninę konsultaciją galite užsiregistruoti jums patogiu būdu

Telefonu: +370 687 175 53 arba el. paštu:


Grįžti į naujienų sąrašą

Atsiliepimai