Riebalų nusiurbimui naudojamas ir lazeris

 

Riebalų nusiurbimas

Kiekvienoje srityje viskas kone kasdien tobulėja, ne išimtis – ir plastikos chirurgija. Viena iš dažniausių procedūrų – lipoksacija, arba riebalų nusiurbimas, šiandien jau irgi atliekama įvairiausiais būdais, pasitelkus naujausias technologijas.

Žinoma, kad ir koks būdas būtų taikomas, jo tikslas yra vienas: suteikti žmogaus kūnui patrauklią išvaizdą. Šios operacijos nuolat tobulėjo ir tobulėja iki šiol.

riebalų nusiurbimas

Sausa technika (SOL) – pirmasis būdas. Šiuo atveju pacientams reikėjo atlikti bendrą nejautrą, tačiau norimo rezultato tokia lipoksacija negarantuodavo, dažnai reikėdavo procedūrą kartoti.

Po kurio laiko chirurgams pavyko pagerinti riebalų audinių aspiraciją (nusiurbimą), kai atsirado drėgna/super drėgna/ brinkinanti technika. Šios procedūros metu į probleminę zoną įvedami kraujagysles siaurinančios priemonės (epinefrinas), fiziologiniai tirpalai ir anestetikai.  

Toliau seka ultragarso asocijuota  lipoksacija (UAL). Šiuo, su ultragarsinės energijos pagalba atliekamu metodu riebalai šalinami palyginti lengviau, sumažėjo odos traumavimo tikimybė.  Bet ir ši technologija turėjo trūkumų, nes ji neužtikrino odos patempimo ir po operacijų pacientai skundėsi dėl nukarusios odos.

Jėgos asocijuota lipoksacija (PAL) – mechaninis riebalų pašalinimo būdas: specialiu vamzdliu atliekant staigius judesius pirmyn ir atgal vyksta greitas riebalų nusiurbimas.

Lazerinė asocijuota lipoksacija (LAL) – nedidelio skersmens šviesolaidžio įvedamas į kūną, juo palaipsniui įkaitinami riebaliniai audiniai, lazerinė energija išskaido riebalų ląsteles į riebalų rūgštis. Tai gana ilgai trunkanti procedūra, bet ji neužtikrina tolygaus didelių plotų, tokių kaip pilvas, šlaunys ar liemuo įšilimo.

 riebalų nusiurbimas

Dar vienas lipoksacijos metodas – radijo dažnių energijos poveikis, kurį sukuria  išorinis ir vidinis elektrodai.

Pasak klaipėdiečio plastikos chirurgo Vytauto Jankūno, saugiausias ir patikimiausias lipoksacijos būdas – mechaniniu būdu, kai riebalai nusiurbiami specialiu vamzdeliu. Taip dažniausiai dailinamos šlaunų, sėdmenų, pilvo, pasmarkės ir blauzdų formos.

Registracija vykdoma ir išsami informacija teikiama mob. tel. +370 687 17553 ir el.p.jankunas@plastikoschirurgai.lt

Į asmeninę konsultaciją galite užsiregistruoti jums patogiu būdu

Telefonu: +370 687 175 53 arba el. paštu:


Grįžti į naujienų sąrašą

Atsiliepimai