Platus tarpuakis: grąžinkime veidui harmoniją

Pernelyg didelis, neproporcingas atstumas tarp akių gali iš esmės sugadinti veido bruožus, sudaryti aplinkiniams klaidingą įspūdį, kai jus užvaldo skirtingos emocijos, mažina veido patrauklumą ir išraiškingumą, formuoja neteisingą nuomonę apie jūsų asmenybę.

Veido formą ir bruožus lemia ne tik genetika, bet ir aplinka, kurioje gyvename ir žmonės, su kuriais bendraujame. Juolab kad veidotyrininkai tvirtina, kad platus tarpuakis byloja apie žmogaus polinkį į agresiją.

Ar jūsų tarpuakis yra per platus, geriausia matyti frontalinės projekcijos metu. Problema susiformuoja dėl pernelyg plačių nosies kaulų. Žinoma, defektą galima pabandyti sušvelninti, pasitelkus į pagalbą dekoratyvinės kosmetikos priemones: naudoti skirtingus tonalinio kremo, pudros ir skaistalų atspalvius. Tačiau tokiu būdu sukursite tik laikiną optinę iliuziją.

akys2

 

Jeigu platus tarpuakis kelia jums rūpestį nuolat, vienintelis būdas objektyviai susiaurinti tarpuakį, teisingai koreguojant nosies formą – tai nosies plastika.

Plataus tarpuakio problemą galima pašalinti visam gyvenimui, pasitelkus į pagalbą vieną iš kelių rinoplastinės operacijos metodų. Pirma, atliekant nosies kaulų korekcinę osteotomiją, kai plastikos chirurgas priartina kaulus vienas prie kito, nukreipdamas juos į vidų. Tokiu būdu nosies kaulai mobilizuojami ir repozicionuojami.

Beje, osteotomija atliekama ir tais atvejais, kai pacientai pageidauja atsikratyti nosies kuprelės. Ją pašalinus, tarpuakis vizualiai platėja.

Kitas būdas – tarpuakio konfigūravimas kremzlinės transplantacijos metodu. Idealu, kai operacijos metu naudojamos to paties paciento kremzlės – pavyzdžiui, iš nosies pertvaros ar tarpšonkaulinių kremzlių.

akys3

 

Trečiasis metodas – tai aukščiau įvardintų abiejų būdu derinimas. Osteotomijos ir kremzlių plastiką pravartu taikyti tam tikrais atvejais, atsižvelgus į individualias paciento ypatybes.

Plastikos chirurgas Vytautu Jankūnu dirbantis respublikinėje Klaipėdos ligoninėje, sako, kad idealus rezultatas po plastinės operacijos – tai natūraliai atrodanti ir teisingą proporciją su kitais veido bruožais sukurianti nosis.

„Ir pati nosis, ir jos galiukas taip pat turi atrodyti harmoningai, todėl atliekant tarpuakio korekciją, maksimaliam rezultatui pasiekti gali prireikti papildomų procedūrų vienos rinoplastinės operacijos metu“,- sako plastikos chirurgas.

Registracija į asmenines konsultacijas – čia.

Į asmeninę konsultaciją galite užsiregistruoti jums patogiu būdu

Telefonu: +370 687 175 53 arba el. paštu:


Grįžti į naujienų sąrašą

Atsiliepimai