Plastinė operacija, kuri padės atsikratyti rimtų sveikatos problemų

Jeigu krūtų didinimo operacijos daromos estetiniais sumetimais, tai krūtų mažinimo operacija padeda atsikratyti gana rimtų sveikatos problemų. Todėl ši procedūra kartais yra tiesiog būtina.

Nugaros, kaklo, pečių, stuburo skausmai, iššutimas po krūtine, krūtų nusileidimas (ptozė), sudėtinga pieno liaukų ligų diagnostika, sunkumai renkantis apatinius bei drabužius, apribotas fizinis aktyvumas – tai tik dalis sunkumų, kuriuos moterims sukelia neproporcingai didelės krūtys.

Labai didele krūtinė laikoma tada, kai krūtys sveria daugiau nei 1500 gramų. Tuo tarpu plastinės operacijos – kitaip redukcinės mamoplastikos operacijos – metu nuo kiekvienos iš jų pašalinama po 300-600 g pieno liaukų audinio. Kai siekiama atsikratyti sveikatos problemų, tokių kaip įvairūs skausmai, reikia pašalinti ne mažiau kaip 500 g audinio nuo kiekvienos krūties.

krutu-mažinimas-260x103

Operacijos metu pašalinamas riebalinės ląstelienos ir odos perteklius, krūtims suteikiama nauja forma, pakeliami speneliai. Jeigu reikia, ši krūtų mažinimo operacija derinama su krūtų pakėlimu, krūtų areolių ir/ar spenelių mažinimu, kitaip žinoma kaip mastopeksijos procedūra.

Dingę skausmai ir lengvumas bus didžiausi pokyčiai, kuriuos suteikia operacija, Tiesa, kartais jos atliekamos ne tik dėl patiriamo diskomforto, bet ir norint išlyginti krūtis.

Pasak plastikos chirurgo Vytauto Jankūno, pasiryžusių operacijai moterų laukia trys etapai.

Pirmiausiai vyksta pasiruošimas, kurio metu plastikos chirurgas asmeninės konsultacijos metu krūtis nufotografuoja, matuoja, atsako į pacientės klausimus, suderina lūkesčius, aptaria planuojamos operacijos eigą.

Antras žingsnis – operacija, kuri trunka 2-3 valandas. Optimalų jos metodą parenka plastikos chirurgas, įvertinęs audinių perteklių tūrį ir krūtų formą. Yra du pagrindiniai būdai.

Inkarinė redukcija – krūtų mažinimo būdas, kai atliekami apversto T formos pjūviai.

t-pjuvis

Vertikali redukcija – ši operacija atliekama kai reikia pašalinti ne itin didelį audinių perteklių.

vertikalus-pjuvis

Pjūvių vietos susiuvamos tirpstančiais siūlais, paliekantys vos pastebimus randelius, pašalinamus pooperaciniu laikotarpiu pasitelkus specialius medicininius preparatus. Po operacijos pieno liaukos fiksuojamos specialia kompresine liemenėle.

Toliau seka reabilitacija. Po operacijos pacientė išleidžiama namo po kelių parų, reabilitacinis periodas trunka apie 30 dienų. Operacijos rezultatai matosi iš karto po jos atlikimo, mėlynės ir patinimai pradingsta po kelių savaičių.

Tvarsčius reikia nešioti 10-14 dienų, vėliau su  specialių pleistrų pagalba suformuojami estetiški randai. Ne trumpiau nei mėnesį rekomenduojama miegoti ant nugaros, tiek pat laiko dėvėti specialius apatinius. Į darbą patariama grįžti ne anksčiau kaip po savaitės, tačiau fizinių krūvių reikėtų vengti bent pusmetį.

krutu-redukcija-260x113

Be to, verta žinoti, jog krūtų mažinimo operacija neatliekama mėnesinių metu, 4 iki jų ir tiek pat laiko po jų. Tik praėjus metams po operacijos galima planuoti nėštumą.

Registracija vykdoma ir išsami informacija teikiama mob. tel. +370 687 17553 ir el.p.jankunas@plastikoschirurgai.lt

Į asmeninę konsultaciją galite užsiregistruoti jums patogiu būdu

Telefonu: +370 687 175 53 arba el. paštu:


Grįžti į naujienų sąrašą

Atsiliepimai