Psichologai pataria – pooperacinė depresija

 

Pooperacinė depresija

„Kam man visa tai?“, „Apie ką aš tik galvojau?“, – tokie klausimai neretai iškyla žmonėms po taip lauktos plastinės operacijos. Plastikos chirurgai net turi specialų terminą tokioms nuotaikoms apibrėžti – pooperacinė depresija vadinama „Trečios dienos bliuzu“. Būtent trečią parą po operacijos žmonės visiškai atsigauna po narkozės ir pasijaučia ligoniais.

Iš tiesų, atrodytų keista, tačiau niūri nuotaika po plastinės operacijos – gana dažnas pacientų palydovas. Vis dėlto ji – natūralus dalykas. Anot plastikos chirurgų, prislėgta būsena gali būti susijusi su nemaloniais ar skausmingais pojūčiais visame kūne arba operuotoje vietoje. Psichologiškai veikia ir atvaizdas veidrodyje – su mėlynėmis, patinimais.

Įprastai šis laikinas reiškinys dingsta tą pačią dieną, kai žmonės pasijaučia fiziškai stipresni. Tačiau kartais vis dėlto pasitaiko, kad nuotaika negerėja, nerimas ir nepasitenkinimas didėja.

Tokiais atvejais pakanka pokalbio su savo plastikos chirurgu, kuris paaiškina esamos būklės priežastis, primena prieš operaciją asmeninių konsultacijų metu aptartus momentus, pasiektus rezultatus, tiesiog nuramina.

Vis dėlto psichologai pataria ir patiems pacientams užsiimti prastos nuotaikos apraiškų profilaktika. Vienas jų patarimų toks: neskubėkite daryti išvadų.

Nežiūrėkite į save veidrodyje – juk, priklausomai nuo operuotos kūno vietos, reabilitacinis periodas gali trūkti iki kelių mėnesių. Nepanikuokite, jeigu, sakykime, krūtys atrodo ne taip, kaip įsivaizdavote – per tam tikrą laiką oda įsitemps, jūs priprasite prie savo naujosios „aš“.

Taip pat daugiau bendraukite su artimaisiais ir draugais, kurie žino jūsų tikslus ir lūkesčius. Su brangiausiais žmonėmis galite pasidalinti savo jausmais ir emocijomis, jie palaikys, nuramins ir nukreips jūsų dėmesį.

pooperacinė depresija

Dar vienas patarimas – praktikuoti darbo terapiją, nes nieko nėra geriau už gydymą darbu. Griebkitės namų švarinimo, kitų jums malonių buitinių darbų. Tvarkydami spintą ar stalčius rašomajame stale sykiu sėkmingai sudėliosite ir mintis galvoje. Tiesa, verta atminti, kad persistengti nereikia – plastikos chirurgai sako, jog pernelyg didelis fizinis krūvis gali prailginti reabilitacijos laikotarpį.

Be to, turėtumėte daryti tai, ką leisdavote sau ir prieš operaciją – kurti planus ateičiai. Anot psichologų, svarbu nepamiršti, kad dabar atrodote geriau, todėl esate laimingesnė, ramesnė ir labiau savimi pasitikite, tačiau nereikia manyti, jog kūno pokyčių užteks naujiems tikslams pasiekti – reikės ir jūsų pastangų. Reabilitacijos periodu planuokite metams į priekį, įsivardinkite aiškius tikslus, veiksmus ir terminus.

Ir dar vienas paprastas patarimas – pripildykite namus kvapais. Levandos kvapas ramina, nuima įtampą, citrusiniai kvapai pakelia nuotaiką ir suteikia žvalumo.

Registracija vykdoma ir išsami informacija teikiama mob. tel. +370 687 17553 ir el. p. jankunas@plastikoschirurgai.lt

Į asmeninę konsultaciją galite užsiregistruoti jums patogiu būdu

Telefonu: +370 687 175 53 arba el. paštu:


Grįžti į naujienų sąrašą

Atsiliepimai