Nukaręs pilvas: kai negelbėja nei sportas, nei sveika mityba

Nukaręs pilvas

Yra problema, nuo kurios kenčia bei nepatogumų patiria ir vyrai, ir moterys. Tai – aiškiai matomos stambios riebalinės raukšlės pilvo zonoje.

Tiesa, šių raukšlių atsiradimo priežastys abiem lytims kiek skiriasi. Vyrams nukaręs pilvas atsiranda dėl silpnų raumenų ir poodinių riebalų sankaupų. Vienas iš antsvorio simptomų – riebalų kaupimasis apatinėje pilvo dalyje. Tokia vyrų organizmui charakteringa savybė gali pasireikšti net aktyviai sportuojantiems, atletiško sudėjimo asmenims.

Moterys su priekinės pilvo sienos deformacijomis susiduria arba dėl riebalų kaupimosi, arba po nėštumo ir gimdymo atsirandančio pilvo preso raumenų išsitempimo. Būtent raumenų elastingumo ir struktūros pažeidimai tampa nukarusio pilvo atsiradimo priežastimi, ir jos nepavyksta atsikratyti nei sportuojant, nei paisant sveikos mitybos principų.

 

nukaręs pilvas

O štai korekcijos būdas abiejų lyčių atstovams yra vienodas. Kai yra aiškiai matomos poodinių riebalų raukšlės ant pilvo, pilvo raumenys yra nusilpę, kūno kontūrai – deformuoti ir nekoreguojami lipoksacijos būdu, būdinga bambos išvarža, specialistai rekomenduoja abdominoplastiką.

Pasak plastikos chirurgo Vytauto Jankūno, esant nutukimui, abdominoplastikos efektyvumas didėja, kai pilvo korekcija derinama kartu su kitomis plastinėmis procedūromis – pavyzdžiui, lipoksacija. Be to, abdominoplastika naudojama ne tik siekiant pašalinti pilvo raukšles, bet ir akivaizdžiai matomus kitų operacijų paliktus randus.

Tačiau specialistas pažymi, kad pilvo plastikos operacijos – vienos rimčiausių, nes chirurginės invazijos metu koreguojami pilvo minkštieji ir raumenų audiniai, naujoje vietoje formuojama bamba. Tad prieš operaciją labai svarbu įvertinti norus, galimybes ir problemų mastą, paruošti individualią korekcinę programą

„Operacija vyksta keliais etapais, po jos lieka pailgi randai. Kad jie taptų kuo plonesni ir mažiau matomi, apie du mėnesius trunkančio reabilitacinio periodo metu būtina paisyti plastikos chirurgo rekomendacijų“, – sako V. Jankūnas.

nukaręs pilvas

Jo teigimu, be pilnos abdominoplastinės operacijos, gali būti atliekama ir pilvo minikorekcija. Tokiu atveju pjūviai atliekami priekinėje pilvo sienelėje, šiek tiek žemiau bambos, pati bamba neliečiama. Po operacijos lieka iki 15 cm pjūvis, kuris po kurio laiko pasidaro nematomas.

Registracija vykdoma ir išsami informacija teikiama mob. tel. +370 687 17553 ir el. p. jankunas@plastikoschirurgai.lt

Į asmeninę konsultaciją galite užsiregistruoti jums patogiu būdu

Telefonu: +370 687 175 53 arba el. paštu:


Grįžti į naujienų sąrašą

Atsiliepimai