Plastinė operacija – Kaip jai pasiruošti?

Plastinė operacija

Jeigu ketinate pasididinti krūtinę, koreguoti nosies formą ar atlikti kitą plastinę operaciją, reikia ne tik atsakingai pasirinkti plastikos chirurgą, juo pasitikėti ir iš anksto asmeninių konsultacijų metu aptarti visus esminius klausimus. Į kokias detales verta taip pat atkreipti dėmesį ir ką žinoti – pataria Respublikinės Klaipėdos ligoninės plastikos chirurgai.


Dėl nuolat augančio estetinės ir plastinės medicinos populiarumo prioritetiniais akcentais tapo ryšys „Gydytojas – pacientas“ ir kainos bei kokybės santykis.

Klaidinga manyti, kad bet kuris specialistas, turintis medicinos mokslų daktaro laipsnį, gali saugiai ir profesionaliai atlikti plastinę operaciją. Todėl renkantis plastikos chirurgą, dera pasidomėti iš anksto jo darbo patirtimi, darbo vieta, turima specializuotos medicinos praktikos licencija, pacientų atsiliepimais.

„Mes dirbame vadovaudamiesi ne tik duota Hipokrato priesaika ir ilgamete darbo patirtimi, bet ir atsižvelgiame į tarptautines normas ir standartus. Pavyzdžiui, vienas tokių – „Patient Safety Diamond“ („Paciento saugumo deimantas), kurį prieš trejus metus pristatė tuometinis ISAPS, tarptautinės estetinės ir plastinės chirurgijos bendrijos pirmininkas“, – sako plastikos chirurgas Vytautas Jankūnas.

Saugios ir kokybiškos plastinės operacijos faktoriai, kuriuos numato minėtas principas:
1. Plastikos chirurgas privalo turėti specialų išsilavinimą ir patirtį.
2. Plastinė operacija turi tikti pacientui.
3. Klinika, kurioje atliekamos plastinės operacijos, turi būti specializuota, šiuolaikiškai įrengta, su specialiai apmokytu personalu ir reikiamomis priemonėmis reikiamai pagalbai suteikti.

plastinė operacija - palata

Todėl rinkdamiesi plastikos chirurgą, paklauskite patarimo pas draugus ir pažįstamus, surinkite jus dominančią informaciją ir perskaitykite atsiliepimus internete. Pasidomėkite klinika, kur atliekamos operacijos. Individualių konsultacijų metu su plastikos chirurgu aptarkite, ką konkrečiai norite keisti ar tobulinti, kaip save įsivaizduojate po operacijos. Kuo atviriau pasikalbėsite su chirurgu, tuo jam pavyks labiau pateisinti jūsų lūkesčius. Pasinaudokite ir siūloma kompiuterinio modeliavimo paslauga, parodančia koreguojamos kūno dalies naująjį „dizainą“.

Sužinokite, kokie implantai ir anestezijos būdai taikomi, taip pat plastikos chirurgas turi pateikti jums būtinų atlikti tyrimų ir analizių sąrašą. Iš paciento įprastai priimami elektrokardiogramos, echoskopijos rezultatai ir rentgeno nuotraukos – kiti tyrimai ir specialistų konsultacijos atliekami vietoje, jų rezultatai galioja iki 2 savaičių. Reikalingų atlikti tyrimų kaina, asmeninės konsultacijos su plastikos chirurgu prieš ir po operacijos įeina į bendrai įvardintą plastinės operacijos paslaugos kainą.

Sutartyje, kurią pacientas pasirašo su klinika ir plastikos chirurgu, įvardinamos bendrosios medicinos normos ir standartai, operacijos tikslas ir pobūdis, implantų ir kitų medžiagų kokybė, galimi šalutiniai poveikiai, paciento įsipareigojimai pooperaciniu periodu ir kt. Prieš operaciją chirurgas pažymės koreguojamą kūno vietą kontūrų, viena būtinų procedūrų – fotosesija „prieš“ ir „po“.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinikoje po operacijos pacientų laukia vienvietės palatos su dušu, televizoriumi, šaldytuvu, bevieliu interneto ryšiu.

Registracija vykdoma ir išsami informacija teikiama mob. tel. +370 687 17553 ir el.p.jankunas@plastikoschirurgai.lt

Į asmeninę konsultaciją galite užsiregistruoti jums patogiu būdu

Telefonu: +370 687 175 53 arba el. paštu:


Grįžti į naujienų sąrašą

Atsiliepimai