Kaip dedami implantai – argumentai už ir prieš

Didžiausia dilema, kuri kamuoja krūtis didinti pasiryžusias moteris – kokį implantų talpinimo į krūtis būdą pasirinkti. Po pieno liaukomis, ar po didžiaisiais krūtinės raumenimis? Štai kur klausimas.

Ką sako istorija

Teigiama, kad pirmąsias krūtų didinimo operacijas bandyta jau 19 amžiaus pradžioje, anuomet tam naudotas juodmedis, parafinas ar net dramblio kaulas, iš jų pagaminta medžiaga buvo talpinama po pieno liaukomis. 1950 metais tokios operacijos metu bandyta panaudoti ir poroloną.

Tik 1964 metais atsirado moksliškai pagrįsti mamoplastikos metodai, tada operacijai imta naudoti silikono implantus, taip pat talpinamus po liaukomis. Bet ir tais laikais kildavo įvairiausių problemų, mat patys implantai nekietėjo, žmogaus organizmas  juos identifikuodavo kaip svetimkūnius, sunkiai sekėsi suformuoti standžias krūtis.

Pirmieji silikono implantai buvo gaminami poliesterinio pluošto – dakrono, padedančio implantui prisitvirtinti, bet paaiškėjo, kad ši medžiaga sukelia neigiamą reakciją. Ir tik  7-ojo dešimtmečio pabaigoje pirmą kartą buvo atlikta plastinė krūtų didinimo operacija, kurios metu implantai patalpinti po raumenimis.

krūtys

Toks būdas žaibiškai išpopuliarėjo, tačiau iki šiol naudojami abu. Kurį variantą pasirinkti, apsisprendžiama konsultacijų metu.

Kodėl verta rinktis implantus po raumeniu:

  1. Operacija trunka trumpiau.
  2. Tikslesni mamografijos rezultatai.
  3. Moterų, visiškai „neturinčių“ krūtų, implantų kontūrai po operacijos mažiau matomas.
  4. Raumuo dengia implantą ir tokiu būdu bet kokia kapsulinė kontraktūra mažiau apčiuopiama.    

implantai po raumeniu

Kodėl verta rinktis implantus po liaukomis:

  1. Esant krūtų nusileidimui, vadinamajai ptozei, implantai po liaukomis geriau pakelia krūtis.
  2. Krūtinės raumuo dengia tik pusę arba trečdalį implanto, todėl jų talpinimas po raumenimis praranda savo prasmę ir tik nežymiai mažina kapsulinės kontrakturos tikimybę.
  3. Talpinant implantus po raumenimis, būtina atlikti raumenų skaidulų pjūvį.  Dėl šios priežasties, taip pat ir dėl implanto sudaromo spaudimo krūtinės raumuo atrofuojasi.    

implantai po liauka

Klaipėdietis plastikos chirurgas Vytautas Jankūnas implantus dažniau talpina po krūtinės raumenimis, nes tada implantai sunkiau apčiuopiami, padidintos krūtys atrodo natūraliau, implantai laikosi stabiliau ir nekeičia savo vietos.

Registracija vykdoma ir išsami informacija teikiama mob. tel. +370 687 17553 ir el.p.jankunas@plastikoschirurgai.lt

Į asmeninę konsultaciją galite užsiregistruoti jums patogiu būdu

Telefonu: +370 687 175 53 arba el. paštu:


Grįžti į naujienų sąrašą

Atsiliepimai