Kai iki pilnos laimės trūksta nosies be kuprelės

Nosies kuprelė ir jos šalinimas

Nosies kuprelė – problema, dėl kurios į plastikos chirurgus kreipiasi daug pacientų. Kuprelė ant nosies gali atsirasti dėl įvairių priežasčių: tai gali būti įgimtas arba įgytas po patirtų traumų defektas. 

Nosies kuprelė – tai kremzlinis darinys, atsirandantis dėl pernelyg stipriai išsikišančių nosies kaulų. Plastinės operacijos metu pašalinami ir kauliniai, ir kremzliniai audiniai. Ruošiantis operacijai, plastikos chirurgas atsižvelgia į paciento amžių, lytį, anatomines nosies ypatybes ir žinoma, paciento pageidavimus.

Nosies kuprelės pašalinimas chirurginiu būdu leidžia atkreipti aplinkinių dėmesį į žmogaus akių išraiškingumą, gražius skruostikaulius, žandus.

nosies kuprelė

Jeigu iki operacijos pirmiausia į akis krisdavo nosis, tai po jos pacientų išvaizda tampa harmoningesnė. Nosies kuprelės panaikinimo operacija gali būti atliekama bet kurio amžiaus žmonėms.

Nosies kuprelės naikinimas – sudėtinga nosies operacija, sudaryta iš daugelio etapų. Pirmiausia plastikos chirurgas prapjauna odą ir išlaisvina nosies skeletą. Po to atliekamas kremzlės pjūvis, pašalinama jos ir nosies pertvaros dalis. Kitas operacijos etapas – kaulinio nosies kuprelės panaikinimas, kai į pagalbą pasitelkiamas specialus instrumentas, panašus į plaktuką arba kaltuvėlį.

peris hilton nosis

Prieš planuojamą nosies kuprelės operaciją rekomenduojama stiprinti savo sveikatą, nevartoti alkoholinių gėrimų, nerūkyti, daugiau ilsėtis ir paisyti kitų plastikos chirurgo rekomendacijų.

Kelias dienas po operacijos dėl audinių tinimo kvėpuoti per nosį gali būti sunkiau. Reikia iš anksto nusiteikti, kad kelias savaites po operacijos veidas bus ištinęs, operuotoje vietoje matysis mėlynės. Neverta dėl to nerimauti – tai yra normalus gijimo procesas ir visi šie nemalonūs padariniai ilgainiui dings.

Po operacijos būtina periodiškai atvykti plastikos chirurgo apžiūrai ir tvarsčių keitimui, neliesti ir nesužaloti operuotą nosies sritį. Pirmieji rezultatai įvertinami praėjus 7-10 dienų po operacijos, galutinis vaizdas išryškėja praėjus 2-4 mėnesiams.

nosies kuprelė

„Jeigu iki pilnos laimės pacientui stinga tik nosies be kuprelės, mes galimе padėti  šios problemos nesunkiai atsikratyti. Nosies kuprelės šalinimas, nosies galiuko mažinimas suteikia nosiai plonesnę ir grakštesnę formą. Tačiau nevertėtų pamiršti apie nosies proporcijas: sumažinus vieną jos dalį, pavyzdžiui – nosies viršūnėlę, operacijos eigoje neišvengiamai padidės vizualiai anksčiau vos pastebima kuprelė ir atvirkščiai“,- atkreipia dėmesį Respublikinės Klaipėdos ligoninės plastikos chirurgas Vytautas Jankūnas.

Jam pritaria kolega Vytautas Jankūnas, pridurdamas, kad įprastai izoliuotas nosies dalių mažinimas ne visada yra vienintelis teisingas sprendimas: „Dažniausiai tenka paliesti visas anatomines nosies struktūras ir modeliuoti jas taip, kad būtų pasiektas idealus rezultatas.“

Į asmeninę konsultaciją galite užsiregistruoti jums patogiu būdu

Telefonu: +370 687 175 53 arba el. paštu:


Grįžti į naujienų sąrašą

Atsiliepimai