Bėgantys metai: laukti, o nebijoti!

Jaunystės kultui uzurpavus viešąją erdvę, svarbu priminti sau, jog senėjimas – gražus procesas! Ir ne tik kalbant apie subrandintą vyną ar kitą taurųjį gėrimą, kurie su kiekvienais statinėje praleistais metais įgauna vis subtilesnį ir išskirtinesnį skonį.

Į žmogaus senėjimo procesą turėtume žiūrėti tuo pačiu kampu. Nors nėra nė vieno, kuris džiaugtųsi, atrodo, nevaldomai skriejančiais metais, tačiau juk sielos energija niekuomet neišblėsta.

Visgi, moters ir vyro kūne, laikas palieka savo pėdsakus. Jei tai pradeda kelti nepatogumus ir sukelia nepasitikėjimą savimi – išeitis yra.

Dr. Vytautas Jankūnas šypsodamasis sako, jog kad ir kaip norėtų į jį besikreipiantiems pacientams pasakyti, jog gali sustabdyti senėjimo procesą – to padaryti negali. Senėjimo procesas yra neišvengiamas, tačiau sulėtinti ir sumažinti jo padarinius – įmanoma. Plastinė chirurgija gali grąžinti keletą metų atgal ir padailinti laiko palikus ženklus.

Kalbant apie senėjimą, svarbu suvokti, kas vyksta šio proceso metu. Vytautas Jankūnas aiškina, jog senstant mažėja odos tūris bei stangrumas. Bėgant metams, pirmiausia oda praranda elastingumą: nukąra arba užkrenta aplink akis, skruostus bei kaklo srityje. Pagal gravitacijos dėsnį, žemės trauka šiose srityse tempia odą žemyn.

Į klausimą, kada žmogus pradeda senti, plastikos chirurgas atsako, jog biologinis audinių senėjimasprasideda nuo 25–erių, tačiau jis nebūtinai turi sutapti su fiziniu senėjimu. Moteris ar vyras, sulaukę 40-ties, gali atrodyti daug jaunesni nei yra iš tikrųjų arba atvirkščiai. Labiausiai amžių išduoda veido proporcijų pakitimai, kurie senėjimo proceso metu palieka aiškius pakitimus. Visgi senėjimas – labai individualus procesas. Didelę reikšmę turi genetika, gyvenimo būdas bei psichologinė savijauta ir patirti išgyvenimai.

Best-Anti-Aging-Products

 

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje, kurioje dirba Dr. Vytautas Jankūnas, vienos populiariausių atliekamų plastinių korekcijų, siekiant pakoreguoti laiko paliktas žymes yra: akių vokų korekcijos, veido atnaujinimo procedūros „face lift“, botulino toksino injekcijos bei krūtų pakėlimo operacijos.

Vytautas Jankūnas pakartoja visiems gerai žinomas nerašytas taisykles, kurios gali sulėtinti fizinį senėjimo procesą:

Nerūkykite. Nikotino veikiamos kraujagyslės siaurėja, į odą patenka mažiau kraujo, dėl to pablogėja aprūpinimas maisto medžiagomis bei deguonimi, silpnėja ląstelių gebėjimas regeneruotis – tai pagreitina odos senėjimą.

Daugiau sportuokite. Fiziniai pratimai, priešingai nei nikotinas atveria kraujagysles, pagerina deguonies ir maistinių medžiagų tiekimą į odos ląsteles. Sportas ne tik padės numesti svorio, bet ir sulėtins senėjimo procesą.

Saugokite odą nuo saulės. Ultravioletiniai saulės spinduliai pažeidžia odą, dėl to oda praranda elastingumą. Dažnai kaitinantis saulėje gali atsirasti gilių raukšlių bei senatvinių dėmių. Degindamiesi būtinai naudokite kremą nuo saulės.

Gerkite daugiau vandens. Išugdytas įprotis per dieną išgerti 8 stiklines vandens – gali sulėtinti senėjimo procesą. Kai organizmas jaučia vandens stygių, senėjimą stabdančios medžiagos nepasiekia odos ląstelių ir oda sensta greičiau.

Išsimiegokite. Visiems, kam daugiau nei 40, būtina pakankamai miegoti. Miegas padeda atsinaujinti ląstelėms, nes miego metu išsiskiriama daugiau augimo hormono.

Bėgant metams, pasitikėjimas savimi ir savo kūnu netūrėtų išblėsi. Tereikia rūpintis savimi ir sau skirti šiek tiek daugiau laiko.
Konsultacija ir visi atsakymai į rūpimus klausimus – čia.

Į asmeninę konsultaciją galite užsiregistruoti jums patogiu būdu

Telefonu: +370 687 175 53 arba el. paštu:


Grįžti į naujienų sąrašą

Atsiliepimai