Akys ir vėl gali būti jaunos

 

Blefaroplastika

Natūralu, kad, sulig amžiumi žmogaus akis apgaubia raukšlės, vokai pasunkėja, oda aplink – nukarusi. Sunku patikėti, tačiau sugrąžinti ankstesnę akių išvaizdą galima vos per valandą.

Kaip keičiasi žmonių akys? Jų kampučiai nusileidžia, atsiranda riebalinės vokų išvaržos, odos raukšlės,  maišeliai po akimis, žvilgsnis atrodo „pavargęs“. Ir kai atrodo, kad į praeitį jau nesugrįši, tereikia pasidomėti vienu stebuklingu žodžiu –  blefaroplastika (vokų pakėlimas).

Tai kone dažniausiai atliekama veido plastinė operacija, kurios metu šalinamas vokų odos bei riebalų perteklius. Visa tai užtrunka apie valandą, dar apie parą teks praleisti gydymo įstaigoje ir „pavargusio“ žvilgsnio – kaip nebūta.

Po operacijos ant akių trumpam uždedamas lengvas  tvarstis ir vėsinantis ledas, pasibaigus narkozei, galima jausti diskomfortą akių zonoje, kuris pašalinamas preparatais nuo skausmo.

Patinimas ir mėlynės išlieka iki savaitės, išėmus siūlus randai gali gyti 2-3 savaites, bet juos galima slėpti kosmetinėmis priemonėmis. Jau trečią parą po blefaroplastikos bus galima skaityti, nešiojantiems kontaktinius lęšius be jų teks išsiversti 2 savaites. Gyvenimas į įprastas vėžes sugrįš per 3 savaites.

blefaroplastika

Blefaroplastikos procedūros gali būti skirtinos priklausomai nuo to, ko pacientas nori.

Vadinamoji „viršutinė“ – operuojami viršutiniai vokai, per įpjovas pašalinamas odos perteklius. Randų po operacijos nesimato.

„Apatinė“ blefaroplastika – tai maišelių ir išvaržų, esančių po akimis, pašalinimas.  Įprastai pjūvis atliekamas ant blakstieninio vokų kraštelio.

Transkonjuktyvinė – tai tokia blefaroplastika, kurios metu nereikia šalinti odos pertekliaus, o pjūvis atliekamas  vidinėje voko pusėje. Šią operaciją dažniau renkasi jauni žmonės, kai akys dar nespėjo „ištinti“. Ir šiuo atveju pjūvio vietos aplink akis po operacijos nepastebimos.

„Abiejų vokų“ – tai viršutinių ir apatinių vokų blefaroplastika.

Lazerinė terapija – pjūvio nereikalaujanti vokų korekcijos procedūra atliekama su vietine nejautra, pasitelkiant lazerio spinduliį, kuriuo pažeisti audiniai sugyja greičiau. Bet šis būdas dar nėra populiarus, pacientai mieliau renkasi tradicines operacijas.

Klaipėdoje dirbantis plastikos chirurgas Vytautas Jankūnas primena, jog prieš tokias operacijas reikalingi įvairūs tyrimai, būtina paciento konsultacija su plastikos chirurgu ir anesteziologu. Tradicinių operacijų metu pacientams taikoma vietinė nejautra su sedatyvine terapija arba išskirtiniais atvejais – bendroji nejautra.

Registracija vykdoma ir išsami informacija teikiama mob. tel. +370 687 17553 ir el.p.jankunas@plastikoschirurgai.lt

Į asmeninę konsultaciją galite užsiregistruoti jums patogiu būdu

Telefonu: +370 687 175 53 arba el. paštu:


Grįžti į naujienų sąrašą

Atsiliepimai