Lipoksacija: mitai ir tikrovė

Lipoksacija

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje dirbantys plastikos chirurgas Vytautas Jankūnas asmeninių konsultacijų metu, elektroniniu paštu dažnai sulaukia klausimų apie lipoksaciją. Kas tiesa, o kas prasimanymas? Griauname penkis populiariausius mitus.

Mitas Nr. 1: lipoksacija – tai paprastas riebalų nusiurbimas

Lipoksacija išpopuliarėjo praeito amžiaus 9-ajame dešimtmetyje prancūzų chirurgo Illouz dėka. Šis medikas rėmėsi šveicarų teoriniais darbais, paviešintais dar 7-ajame dešimtmetyje. Per keliasdešimt metų keitėsi šios procedūros būdai. Nūdien taip pat naudojami elektriniai riebalų siurbikliai, tačiau jie yra galingesni, o plastmasinių arba metalinių vamzdelių skersmuo gerokai sumažėjo.

lipoksacija

Be to, be standartinės lipoksacijos su švirkštais, kitaip vadinamos vakuumine, naudojamos ir kitos metodikos. Procedūros metu iš poodinės ląstelienos pašalinamos riebalų ląstelės, kitaip vadinamos adipocitais. Šie dariniai – ne raudonieji ikrai, kurie veržiasi iš žuvų, vos prapjovus jas. Kiekvieną riebalų ląstelę gaubia tankus arterinių, veninių, limfinių kapiliarų tinklas, todėl pirmiausia, ką būtina padaryti – ištraukti šalinamas ląsteles iš jo.

Mitas Nr. 2: lipoksacija – puikus būdas atsikratyti antsvorio

Netiesa, nes esant antsvoriui, storėja viso kūno poodinis riebalinis sluoksnis ir atlikti „viso kūno“ lipoksaciją – tai užsiimti nelogiškais ir žalingais dalykais. Antsvorio problemas sprendžia kiti specialistai- ne plastikos chirurgai.

lipoksacija

Pastarųjų tikslas – pašalinti neproporcingas riebalinių ląstelių sankaupas iš tam tikrų zonų. Pavyzdžiui, nuo šlaunų vidinės pusės, nuo pilvo, smakro ir kt. 3-8 milimetrų skersmens dūriai įprastai atliekami natūraliose odos raukšlėse arba tose kūno vietose, kurias galima paslėpti apatinio trikotažo pagalba. Todėl šis būdas tinka siekiant pakeisti tik kūno kontūrus.

Mitas Nr. 3: lipoksacijos metu galima pašalinti keliasdešimt litrų riebalų

Jeigu kalbėti apie rekordus, tai maksimalus pasaulyje užfiksuotas riebalų nusiurbimo kiekis – 9 litrai. Įprastai lipoksacija, dažnai vadinama liposkulptūra, skirta saugiai vienu metu pašalinti iki 3 l riebalų. Be to, pašalinamų riebalų kiekis negali būti neprognozuotas ir privalo būti vienodu simetriškose zonose.

Ne visada dėl sunkiai prognozuojamų rezultatų rekomenduojama atlikti lipoksaciją blauzdų ir dilbių zonose.

Mitas Nr. 4: lipoksacijos rezultatus galima vertinti iš karto po operacijos

Iš tikrųjų, reabilitacinis periodas trunka kelis mėnesius, o tam tikrais atvejais – pavyzdžiui, nusiurbiant riebalus nuo pilvo – net 3-4 mėnesius.
Pirmomis savaitėmis po procedūros stebimas audinių tinimas, kuris dingsta mėnesio eigoje ir formuojasi infiltratas, taip pat dingstantis per artimiausias 8-10 savaičių.

Mitas Nr. 5: siekiant galutinio rezultato, po lipoksacijos būtinos reabilitacinės procedūros. Pavyzdžiui, masažai.

Ir pirminis, ir galutinis rezultatas priklauso tik nuo plastikos chirurgo profesionalumo.

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje riebalų nusiurbimas kaina – 2500-3500 Lt (724-1013 Eur).

 

Į asmeninę konsultaciją galite užsiregistruoti jums patogiu būdu

Telefonu: +370 687 175 53 arba el. paštu:


Grįžti į naujienų sąrašą

Atsiliepimai