Kaktos plastika: kaip pesimistai tampa optimistais

Kaktos plastika

Raukšlės ne tik sendina, bet tampa  pavargusio ir rūškano žmogaus veido išraiškos priežastimi. Horizontalios kaktos raukšlės išduoda, kad asmuo yra nepatiklus, o vertikalios linijos šalia nosies byloja apie nelengvą gyvenimą, skatinusį dažnai raukytis. Nusileidę antakiai  ir išoriniai akių kampučiai išduoda apie tai, kad asmuo pasidavė gyvenimiškoms aplinkybėms.

Atsikratyti šių su amžiumi atsirandančių pokyčių padeda plastinės veido operacijos.  Kaktos plastika gali būti atliekama klasikiniu būdu arba taikant naujausią endoskopinį metodą, garantuojantį veido odos patempimą su minimaliais pjūviais.

kaktos plastika

Klasikinis odos patempimo kaktos zonoje metodas  numato pjūvį nuo viršutinės vienos ausies ties galvos plaukų augimu iki kitos ausies.  Per pjūvį plastikos chirurgai pašalina odos perteklių, pakeičia kaktos raumenis.

Taikant endoskopinį metodą, vietoj vieno ilgo pjūvio atliekami apie 2 cm ilgio 3-5 pjūviai. Į vieną iš jų įvedama miniatiūrinė vaizdo kamera,  vadinama endoskopu, kuri sujungta su monitoriumi. Tokiu būdu ekrane matomi poodiniai raumenys ir audiniai. Per kitą pjūvį įvedamas specialus instrumentas, kuriuo pakeliama kaktos oda ir raumenys ir pašalinami arba pakeičiami audiniai. Sykiu poodinėmis siūlėmis arba specialiais fiksatoriais gali būti pakelti antakiai.

Kaktos plastika populiari ne tik tarp moterų, bet ir tarp vyrų. Dažniausiai į plastikos chirurgus šiuo klausimu kreipiasi per 40 amžiaus ir vyresni asmenys, susidūrę su akivaizdžiais senėjimo požymiais.

Tokios operacijos taip pat gali būti atliekamos ir jaunesniems asmenims,  pageidaujantiems atsikratyti kaktos raukšlių, norintiems koreguoti antakių formą. Kaktos plastika rekomenduojama, kai dėl nusileidusių antakių nusileidžia viršutinių vokų išoriniai kampeliai, vertikalių, įstrižų ir horizontalių raukšlių, suglebusios odos atsiradimo  kaktos zonoje, nusileidusio nosies galiuko,  stipraus viršutinės veido dalies audinių nusileidimo, dėl kurio atsiranda audinių perteklius viršutinėje nosies srities dalyje.

Vyresniems  pacientams rekomenduojamas klasikinis metodas, pooperacinė reabilitacija įprastai trunka 2-3 savaites. Jaunesniems pacientams labiau tinka endoskopinis metodas, audiniai atsistato po operacijos 7 dienų laikotarpyje, operacijos pėdsakai (mėlynės, tinimai) dingsta per kelias savaites.

Registracija vykdoma ir išsami informacija teikiama mob. tel. +370 687 17553 ir el.p.jankunas@plastikoschirurgai.lt

Į asmeninę konsultaciją galite užsiregistruoti jums patogiu būdu

Telefonu: +370 687 175 53 arba el. paštu:


Grįžti į naujienų sąrašą

Atsiliepimai