Atlėpusios ausys – ir neestetiška, ir veikia vaikų psichiką

Atlėpusios ausys

Mūsų šalyje plastinės ausų plastikos operacijos atliekamos ne tik vaikams, bet ir suaugusiems, kurie tik sulaukę pilnametystės ar susidūrę su tam tikromis aplinkybėmis išreiškia norą atsikratyti ausų disproporcijos.

Tačiau plastikos chirurgas Vytautas Jankūnas, operacijas atliekantis Klaipėdoje, vaikų atlėpusių ausų korekciją rekomenduoja atlikti mažiesiems esant 6-7 metų amžiaus – tokiu būdu jie išvengs galimų bendraamžių patyčių dėl savo ausų formos ir dydžio pradėję lankyti mokyklą. Specialisto teigimu, patyčios neigiamai veikia vaikų psichiką ir gali suformuoti rimtus kompleksus, kurių vėliau būna sudėtinga atsikratyti.

Reikia pasakyti, kad otoplastika – ausų kriauklių deformacijos pašalinimas – vadinama viena sudėtingiausių plastinės chirurgijos sričių.

Atlėpusios ausys - ausu korekcija

Taip yra dėl kelių priežasčių. Pirma, grakštaus išorinės ausies krašto lanko sukūrimas sudėtingu procesu yra dėl anatominių išorinės ausies, sudarytos iš plonų ir tvirtų kremzlių su dideliu topografinių išlenkimų skaičiumi, ypatybių. Antra, ausų kriaukles dengianti oda yra itin plona, o kraujo apytaka šioje zonoje žemesnė nei kitur, pavyzdžiui, nosies srityje ar ties lūpomis.

Todėl sėkmingą ir estetišką ausų kriauklių chirurginės korekcijos baigtį lemia plastikos chirurgo profesionalumas, patirtis ir teisingai bei individualiai parinktas chirurginės operacijos metodas.

V. Jankūnas sako, kad otoplastika padeda ne tik prispausti pernelyg stipriai atlėpusias ausis arčiau galvos, bet ir sumažinti dideles ausų kriaukles.

„Kosmetiniams ir estetiniams atlėpusių ausų defektams pašalinti taikomas chirurginis metodas priklauso nuo problemos, kurią pacientas nori išspręsti. Dažniausiai prireikia koreguoti ausies kremzlės formą. Jeigu deformacija pastebima tik ant vienos ausies, operacijos metu koreguojamos abiejų ausų kriauklės – taip pasiekiama idealiausia simetrija, tvirtina plastikos chirurgas.

Atlėpusios ausys

Atlėpusių ausų operacijos atliekamos ambulatoriškai. Įprastai operacija su vietine nejautra trunka iki kelių valandų. Po operacijos praėjus 2-5 valandoms pacientas jau išleidžiamas namo, po paros nuimamas apsauginis tvarstis, o po savaitės – siūlės.

Planuojantiesiems otoplastiką reikia žinoti, kad pooperaciniai simptomai – nežymus tynimas, koreguotų audinių laikina nejautra dingsta kelių mėnesių bėgyje. Pažymėtina ir tai, kad šaltuoju metu laiku būtina dėvėti galvos apdangalą, o štai vasarą maudytis jūroje ir degintis galima praėjus kelioms savaitėms po operacijos.

Registracija vykdoma ir išsami informacija teikiama mob. tel. +370 687 17553 ir el. p. jankunas@plastikoschirurgai.lt

Į asmeninę konsultaciją galite užsiregistruoti jums patogiu būdu

Telefonu: +370 687 175 53 arba el. paštu:


Grįžti į naujienų sąrašą

Atsiliepimai