5-7 kilogramai – kritinė riba po abdominoplastikos

Abdominoplastika

Galima džiaugtis gražiais ir efektingai atrodančiais kūno kontūrais, lygia ir jauna oda, spindinčiu žvilgsniu, bet jeigu pilvas kabo arba kyšo, jo oda – praradusi stangrumą, nusėta strijomis, visi aukščiau išvardinti pranašumai praranda prasmę.
Neestetiškai atrodantis pilvas – ne tik antsvorį turinčių, bet ir lieknų žmonių problema. Ypač su šia problema linkusios susidurti moterys po nėštumo ir gimdymo, ypač – po kelių. Iš odos ir riebalų pertekliaus susidarantis vadinamasis pilvo „žiurstas“ gali atsirasti ir dėl staigaus svorio netekimo, amžiaus, kai odos elastingumas mažėja, o riebalų kaupimasis spartėja.

Plastikos chirurgas Vytautas Jankūnas sako, kad per ilgą darbo praktiką ne kartą girdėjo pacientų pasakojimus, kiek laiko ir pastangų jiems prireikė siekiant susigrąžinti dailius pilvo kontūrus: „Kai fiziniai pratimai, kosmetinės priemonės neduoda pageidaujamo efekto, estetines priekinės pilvo proporcijas sugrąžiname abdominoplastikos pagalba.“

– Šiais laikais ne tik moterys, bet ir vyrai susirūpinę dėl savo išvaizdos,- pasakoja V. Jankūnas. – Juk patemptas pilvas iš karto sudaro įspūdį: visa figūra iš esmės atrodo jaunatviškai ir lieknai.”

Nors pilvo patempimo operacija – viena sudėtingesniųjų, dėl to ji nėra mažiau paklausi. Juolab kad tokia operacija suteikia ne tik estetinį efektą, bet ir teigiamai veikia bendrą žmogaus organizmo būklę: nukaręs, kabantis pilvas kenkia stuburui ir mažojo dubens organams. Išsitempę pilvo raumenys neatlieka tinkamai apsauginio karkaso funkcijos vidiniams organams, dėl šios priežasties gali sutrikti jų veikla.

Pilvo patempimą rekomenduojama atlikti tada, kai susidaro odos ir riebalų „žiurstas“, susiformuoja akivaizdžios strijos, oda neelastinga, sukritusi, prasiskyrę pilvo raumenys, diagnozuojamas priekinės pilvo sienos nusileidimas (ptozė).

Abdominoplastinės operacijos metu pašalinamas odos ir poodinių riebalinių audinių perteklius, atliekamas pilvo raumenų patempimas, esant reikalui – šalinamos pilvo ertmės išvaržos.

Atliekant klasikinę abdominoplastiką, bikinio linijoje lieka ilgas horizontalus randas, lengvai paslepiamas po kelnaitėmis, taip pat – vos pastebimas randas aplink bambą. Jeigu konstatuojamas ryškus audinių perteklius ir pilvo raumenų prasiskyrimas, gali būti taikoma vertikalios plastikos technika.

Pasak V. Jankūno, klasikinės abdominoplastikos atveju pilnai atskiriama visos pilvo sienos oda, tempiant pilvą formuojama nauja bambos vieta.

Renkantis mini abdominoplastiką, atliekamas tik riebalų raukšlės, susidarančios apatinėje pilvo dalyje, šalinimas. Šiuo atveju bamba lieka savo vietoje.

Plastinės pilvo korekcijos operacija trunka iki 3 valandų, po jos rekomenduojama stacionari 2-3 dienų priežiūra ir kelių savaičių trukmės reabilitacinis periodas.

Renkantis abdominoplastiką, verta atminti, kad po operacijos rekomenduojamas 12 mėn. trukmės susilaikymas nuo nėštumo, būtina sekti savo kūno svorį, kad pastarasis nedidėtų. Per šį laiką organizmas visiškai atsisato po operacijos ir garantuojamas stabilus rezultatas net tuo atveju, jeigu ateityje svoris padidėja iki 5-7 kg.

Pilvo plastika (abdominoplastika) respublikinėje Klaipėdos ligoninėje kainuoja 1883-2752 €, pilvos sienos korekcija po cezario operacijos – 725-1593 €.

Su plastikos chirurgu V. Jankūnu galite susisiekti jums patogiu būdu čia.

 

Į asmeninę konsultaciją galite užsiregistruoti jums patogiu būdu

Telefonu: +370 687 175 53 arba el. paštu:


Grįžti į naujienų sąrašą

Atsiliepimai