Krūtų mažinimas – tai mediciniškai vadinama redukcine mamoplastikos operacija, kurios metu sumažinamas krūtų tūris iš kiekvienos jų pašalinant po 300-600 g. perteklinio audinio bei odos. Mažinimo operacija atliekama naudojant įvairius chirurginius metodus, reikalauja bendrosios anestezijos ir trunka kelias valandas. Krūtims suteikiama nauja forma, į reikiamą vietą pakeliami speneliai, galimas areolių sumažinimas.

Krūtinės mažinimas gali būti derinamas su krūtų pakėlimo operacija. Taip pat atliekama tuo atveju, kai viena krūtis yra didesnė už kitą.

Infografika lietuvių kalba detalizuoja krūtų mažinimo chirurgiją, išryškina formavimo ir pakėlimo technikas. Procedūra trunka 2-3 valandas, taikant bendrąją nejautrą pašalinama 300-600g audinių. Apačioje kairėje rodomas „Plastikos chirurgai“ logotipas.

Kada ir kodėl verta atlikti krūtų mažinimo operaciją?

Krūtų mažinimo operacija (med. mastopeksija su redukcija arba mamoredukcija) nėra tik estetinė procedūra. Daugybei moterų – tai galimybė susigrąžinti fizinį komfortą, pasitikėjimą savimi ir geresnę gyvenimo kokybę.

Fiziniai nepatogumai – signalas nelaukti

Per didelės, sunkios krūtys dažnai sukelia realų diskomfortą. Dažniausi nusiskundimai:

  • Lėtinis nugaros, kaklo ar pečių skausmas.
  • Oda po krūtimis linkusi šusti, atsiranda bėrimai ar grybeliniai pažeidimai.
  • Gilūs liemenėlės žymių įspaudai pečiuose.
  • Sunkumai sportuojant ar net kasdienėje veikloje.

Jeigu tavo kasdienybėje šie simptomai tapo įprasti – tai ženklas, kad verta pasitarti su plastikos chirurgu.

Psichologinis diskomfortas – nematomas, bet svarbus

Didelės krūtys ne visoms moterims yra privalumas. Kai kurios jų jaučiasi pernelyg pastebimos, kompleksuoja, vengia dėvėti norimus drabužius ar net bijo būti fotografuojamos. Taip pat dažnai pasitaiko, kad dėl kūno proporcijų sunku rasti tinkamus drabužius ar apatinius. Jei krūtinė trukdo jaustis savimi – tai pakankama priežastis ieškoti sprendimo.

Kada verta kreiptis?

Geriausias laikas operacijai – kai krūtys jau yra pilnai susiformavusios, o tavo svoris yra stabilus. Taip pat svarbu, kad tuo metu nebūtum nėščia ar maitinanti krūtimi, nes šie procesai ženkliai keičia krūtų formą ir dydį. Vis dėlto kai kurios moterys ryžtasi mažinimo operacijai ir po kelių gimdymų, nes siekia atgauti komfortą.

Kaip pasiruošti krūtų mažinimo operacijai?

Krūtų mažinimo operacija – tai ne tik fizinis pokytis, bet ir rimta medicininė procedūra, kuriai reikia atsakingai pasiruošti. Tinkamas pasiruošimas ne tik padeda užtikrinti sėkmingą operacijos eigą, bet ir palengvina gijimo procesą.

Konsultacija su plastikos chirurgu – pirmas žingsnis

Prieš operaciją laukia individuali konsultacija su plastikos chirurgu. Jos metu specialistas:

  • Įvertins krūtų formą, dydį ir odos elastingumą.
  • Išmatuos reikiamas apimtis ir simetriją.
  • Susipažins su jūsų sveikatos istorija ir dabartine būkle.
  • Aptars jūsų lūkesčius ir galimus rezultatus.
  • Papasakos apie pasiruošimo eigą, galimą riziką bei gijimo procesą.

Šiame etape svarbu būti atviroms – pasakykite, ar vartojate kokius nors vaistus, ar turite lėtinių ligų, ar planuojate nėštumą artimiausiu metu.

Medicininiai tyrimai ir bendras organizmo pasiruošimas

Prieš operaciją gali būti paskirti papildomi tyrimai – kraujo, šlapimo, elektrokardiograma ar krūtų echoskopija. Tai padeda įsitikinti, kad jūsų sveikata leidžia saugiai atlikti operaciją.

Gydytojai taip pat rekomenduoja:

  • Bent 4 savaites prieš ir po operacijos nerūkyti, nes rūkymas gali apsunkinti audinių gijimą ir padidinti komplikacijų riziką.
  • Nevartoti priešuždegiminių vaistų, tokių kaip ibuprofenas ar aspirinas, nes jie gali didinti kraujavimo tikimybę.
  • Jei vartojate hormoninius kontraceptikus – gydytojas gali rekomenduoti laikinai juos nutraukti.

Psichologinis pasirengimas – taip pat svarbus

Operacija gali kelti įvairių emocijų – nuo jaudulio iki nerimo. Normalu jaustis dvejopai, tačiau svarbu žinoti, kad pasiruošimas padeda valdyti šias emocijas. Pasikalbėkite su artimaisiais, susikurkite atsigavimo planą – kas pasirūpins jumis po operacijos, kaip pasiruošite poilsiui namuose.

Praktiniai pasiruošimo patarimai

  • Pasirūpinkite laisvais, patogiais drabužiais, kuriuos bus lengva apsivilkti per galvą ar iš šono.
  • Įsigykite specialią pooperacinę liemenėlę.
  • Pasiruoškite namuose patogią aplinką: vietą poilsiui, pagalvėlių atramas, pasirinktą maistą, kurį bus lengva pasigaminti
  • Susitarkite, kas jus parveš po operacijos ir, jei reikia, pagelbės pirmosiomis dienomis

Tinkamai pasiruošus tiek fiziškai, tiek emociškai, krūtų mažinimo operacija tampa ne bauginančiu iššūkiu, o nuostabiu sprendimu. Tai žingsnis į lengvesnį, patogesnį ir pasitikėjimo kupiną gyvenimą.

Operacijos eiga ir rezultatai

Krūtų mažinimas atliekamas bendrinėje nejautroje ir operacija trunka 2-3 valandas, optimalų jos metodą parenka plastikos chirurgas, įvertinęs audinių pertekliaus tūrį ir krūtų formą. Yra du pagrindiniai būdai, kuriais atliekama krūtinės mažinimo operacija:

  • inkarinė redukcija – krūtų mažinimo būdas, kai atliekami apversto T formos pjūviai.
  • vertikali redukcija – ši operacija atliekama kai reikia pašalinti ne itin didelį audinių perteklių.

Pjūvių vietos susiuvamos tirpstančiais siūlais, kurie palieka vos pastebimus randelius (pašalinamus pooperaciniu laikotarpiu pasitelkus specialius medicininius preparatus).

Krūtų mažinimo operacijos rizikos ir komplikacijos

Kaip ir po bet kokios chirurginės intervencijos – išlieka nedidelė komplikacijų galimybė. Po krūtų mažinimo operacijos gali atsirasti skausmai, patinimai, jautrumas. Taip pat gali atsirasti kraujavimas, žaizdos infekcija, randų hipertrofija. Visos šios komplikacijos yra retos ir dažniausiai nesunkiai gydomos.

Svarstymai dėl svarbių procedūrų: - 🚫 Nerekomenduojama žindyvėms - 🚫 Venkite menstruacijų metu - ⚠️ Galimas patinimas, randai, jautrumas - ⚖️ Gali prireikti svorio stabilizavimo Krūtų mažinimas yra viena iš galimų proced.

Po krūtų mažinimo operacijos

Atlikus krūtų mažinimo operaciją tik pirmąją dieną gali būti jaučiami nestiprūs skausmai, reabilitacinis laikotarpis užtrunka neilgai, jo metu:

  • 1-2 paras rekomenduojama praleisti klinikoje.
  • į darbą pacientas gali sugrįžti po 7- 10 dienų.
  • Fizinio aktyvumo reikėtų vengti apie mėnesį.
  • 4-6 savaites būtina nešioti specialią kompresinę liemenėlę.
  • Pooperacinį randą ne mažiau kaip pusę metų reikėtų saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, kad jis liktų kuo mažesnis.
  • Mėlynės ir patinimai dingsta po kelių savaičių.
  • Ne trumpiau nei mėnesį rekomenduojama miegoti ant nugaros.

Po operacijos reikėtų saugotis staigaus svorio praradimo ar priaugimo. Priešingu atveju, ateityje gali prireikti papildomų krūtų formų korekcijų operacijų.

Pooperacinis laikotarpis

Krūtų mažinimo operacija – tai tik pirmas žingsnis į fizinį ir emocinį palengvėjimą. Sėkmingam rezultatui labai svarbus yra pooperacinis laikotarpis, kurio metu reikia skirti ypatingą dėmesį savo kūnui, poilsiui ir gydytojo rekomendacijoms.

Pirmoji para – stebėjimas klinikoje

Po operacijos pacientė lieka klinikoje bent vienai parai, kur gydytojų komanda stebi būklę, gydo skausmą ir įsitikina, kad gijimas vyksta sklandžiai. Pirmąsias valandas gali būti juntamas stipresnis tempimas, skausmas, patinimai, kartais pakyla kūno temperatūra. Tai visiškai normalu ir trumpalaikė organizmo reakcija į chirurginį įsikišimą.

Pirmosios dienos – ramybė ir kantrybė

Po kelių dienų skausmas ima mažėti, judesiai tampa laisvesni, o diskomfortas – vis retesnis. Tačiau labai svarbu:

  • Nenešti sunkių daiktų.
  • Nejudinti rankų virš galvos.
  • Neplauti plaukų stovint virš kriauklės, geriau prašyti pagalbos arba naudoti specialią įrangą.

Tuo laikotarpiu būtina dėvėti specialią pooperacinę liemenėlę 24 valandas per parą, kuri užtikrina tinkamą audinių fiksavimą. Liemenėlę reikia nešioti bent 3 savaites be pertraukos – tai labai svarbu norint išvengti komplikacijų ir užtikrinti gražų galutinį rezultatą.

Kada galima grįžti į darbą?

Jeigu tavo darbas nėra fiziškai sunkus – grįžti į jį galima maždaug po savaitės. Svarbiausia – jaustis komfortiškai ir turėti galimybę ilsėtis, jei prireiktų. Tuo tarpu fizinis aktyvumas, sportas ir sunki veikla turėtų būti atidėta bent 4 savaitėms. Tai padės išvengti žaizdų išsiskyrimo ar kraujosruvų.

Ką svarbu žinoti ilgalaikėje perspektyvoje?

Kad randai gytų gražiai ir neparudėtų nuo saulės – pusę metų po operacijos nerekomenduojama degintis ar lankytis soliariume be UV spindulius sulaikančios liemenėlės. Be to, reikia laiko, kol randai išblykš, o krūtų forma galutinai susiformuos – tai įvyksta per 3–6 mėnesius.

Emocinė savijauta – irgi gijimo dalis

Nors fiziniai pojūčiai po kelių dienų nurimsta – kartais moterims reikia daugiau laiko prisitaikyti prie naujo kūno vaizdo. Svarbu neskubėti, leisti sau pailsėti ir, jei reikia, pasikalbėti su artimaisiais ar specialistais. Dauguma pacienčių sako, kad po kelių savaičių juntamas ne tik kūno, bet ir emocinis palengvėjimas.

Poilsis, rūpestis savimi ir kantrybė – trys pagrindiniai komponentai, kurie padeda sėkmingai atsigauti po krūtų mažinimo operacijos ir džiaugtis ilgalaikiu rezultatu.

Svarbu:

  • Derėtų žinoti, kad operacijos neatliekamas mėnesinių metu, 4 dienas iki jų ir tiek pat laiko po jų.
  • Tik praėjus metams po operacijos galima planuoti nėštumą.

Krūtų sumažinimo operacija nerekomenduojama toms moterims, kurios planuoja ateityje kūdikį maitinti krūtimi, mat operacijos metu pažeidžiami latakai tarp spenelio ir pieno liaukų.

Rezultatai

Kūno linijų pokyčiai plika akimi matomi iš karto – jaunatviški ir apvalesni kontūrai, stangresnės krūtys, dingsta skausmai, jaučiamas lengvumas, nelieka nukarusių krūtų įspūdžio, laisvesnis judėjimas, todėl krūtinės mažinimas puikiai tinka vyresnėms moterims.

  • 💃 Jaunatviška krūtų forma.
  • ✨ Didesnis pasitikėjimas savimi.
  • 🧍‍♀️ Pagerėjusi laikysena ir judėjimo laisvė.
  • 🧘‍♀️ Sumažėję skausmai ir kasdienio gyvenimo diskomfortas.

Jei turite klausimų ar norite susitikti su plastikos chirurgu Dr. Vytautu Jankūnu, kviečiame registruotis konsultacijai. 

Krūtų mažinimo operacijos kaina:

Gigantiškų krūtų mažinimas
3490 €

*Į kainą įskaičiuotos visos reikalingos medicininės paskirties prekės, priešoperacinė ir pooperacinė priežiūra.

    Atsiliepimai