Krūtų didinimas: 5 plastikos chirurgo paneigti mitai

Krūtų implantai

Krūtų didinimas

Orams vis labiau šylant, gatves pradeda puošti moterys. Lengvos suknelės, plonos palaidinės, atidengia dailias krūtis. Ši kūno dalis gana dažnai patampa diskusijos objektu: tai natūrali  ar  plastikos chirurgų pakoreguota krūtinė.

Krūtys neabejotinai yra moteriškumo simbolis. Deja, gamta ne visada suteikia moteriai tokią krūties formą, kokios ji norėtų. Krūtų didinimas vis dar išlieka viena populiariausių operacijų.  Šįkart nusprendėme išsklaidyti arba patvirtinti viešojoje erdvėje sklandančius mitus apie krūtų didinimo implantais operaciją. Krūtų didinimo operacijos niuansus komentuoja jau dešimt metų plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos strityje Lietuvoje ir Londone dirbantis plastikos chirurgas Vytautas Jankūnas.

1. Pasididinus krūtinę negalima skraidyti lėktuvu

Į pirmąjį teiginį, plastikos chirurgas retoriškai atsako klausimu: “O kokiu būdu,  jūs manote,  implantai patenka pas plastikos chirurgus?”. Žinoma, jog lėktuvu. Taigi, visai nesvarbu, ar krūtų implantai saugiai įdėti guli dėžutėje, ar jau jūsų krūtinėje. Skrydžio metu, slėgiui kintant, implantų tai niekaip neigiamai nepaveikia.  Moteris, pasididinusi krūtis neturi varžyti savęs nė vienoje gyvenimo srityje. Drąsiai galima keliauti, nardyti vandenyje, lankytis pirtyje ir daryti visus iki operacijos mėgtas veiklas.

2.  Moterys su krūtų implantais žindyti nebegali

Pasak Vytauto Jankūno, įdėti krūtų implantai pakeičia tik krūtinės formą ir dydį, tačiau nesutrikdo jokių moters fizinių funkcijų. Operacijos metu, krūtų implantai dedami po krūties liauka arba po raumeniu, o tai pagrindinei pieno liaukos funkcijai – pieno gamybai, neturi jokios tiesioginės įtakos. Taip pat gana dažnai moterys klysta manydamos, jog dėl krūtų implantų gali pablogėti pieno kokybė. Tai taipogi yra mitas.  Pieno kokybė priklauso nuo moters bendros sveikatos būklės ir mitybos. Įdėti krūtų implantai sąlyčio su pienu neturi.

3. Miegoti ant pilvo – negalima

Šis mitas, tiesa virsta  4 – 6  savaites po operacijos. Kaip ir po kiekvienos plastinės operacijos – būtina laikytis pooperacinio rėžimo: reikia nešioti specialią liemenėlę, vengti aktyvaus fizinio darbo ir sporto bei nemiegoti ant pilvo. Praėjus gijimo laikotarpiui galima grįžti į įprastą dienos ir miego rėžimą.

4.  Po operacijos lieka pastebimų randų

Daktaras atvirai sako, jog kaip ir po bet kurios kitos plastinės chirurgijos operacijos, randai yra neišvengiami. Visgi kadangi, krūtų didinimo operacijos metu pjūvis daromas mažiausiai pastebimose vietose: pažastyje, jei operacija atliekama per pažastį; po krūtimi, jei operacija atliekama po krūtimi; apatinėje areolės dalyje, jei operacija atliekama areolės srityje, po maždaug 10–12 mėnesių, visiškai praėjus pooperaciniam tinimui, pjūvio randai išblunka ir jų beveik nematyti. Žinoma, jei operacija buvo atlikta kruopščiai ir teisingai.

5. Implantus reikia keisti kas 5–10 metų

Krūtų implantų keisti nereikia, kol moteris nejaučia jokių nemalonių pakitimų krūtyse ar tiesiog neužsinori pakeisti krūtinės dydžio – sako plastikos chirurgas Vytautas Jankūnas. Kokybiškai atliktos operacijos metu įdėjus saugius implantus, pacientės gerai su jais jaučiasi net ir  po 15-os ir daugiau metų. Kol moteris jaučiasi gerai, nėra jokių priežasčių juos keisti.

Tiesa, jog praėjus 10 metų rekomenduojama apsilankyti pas plastikos chirurgą, tačiau tai daugiau profilaktinis vizitas, o ne privalomas krūtų implantų keitimas

Vasaros džiaugsmas tampa daug stipresnis, jei moteris pastiki savimi ir geba džiaugtis savo kūnu. Kaip, kad pokalbio pabaigoje pasakė plastikos chirurgas Vytautas Jankūnas : “Kiekviena moteris turi teisę rinktis, kaip nori atrodyti. Jei užkritę vokai, raukšlelės aplink akis ar maža krūtinė, slopina pasitikėjimą savimi – fizinius trūkumus galima pakoreguoti. Svarbiausia – vidinė motres savijauta matant save veidrodyje.”

Turite daugiau jus neraminančių minčių apie krūtų didinimą implantais? Susisiekite su plastikos chirurgu dr. Vytautu Jankūnu tiesiogiai el. paštu: jankunas@plastikoschirurgai.lt arba tel. +370 687 17553

Tagai: , , ,

Grįžti į naujienų sąrašą